MŚ 2016: Katar z październikowym terminem

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w roku 2016 odbędą się w Katarze i przesunięte zostaną na październikowy termin.

Przed startem wyścigu Tour of Qatar komitet organizacyjny mistrzostw świata 2016 przedstawił założenia dotyczące rozegrania mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w Katarze w roku 2016.

Jak donosi portal Cyclingnews, organizatorzy dokładne założenia trasy przedstawią we wrześniu, podczas mistrzostw świata w amerykańskim Richmond, jednak według dzisiejszych zapowiedzi trasa będzie zupełnie płaska, a kolarze pokonają najpierw 80-kilometrową pętlę na pustyni, po czym wrócą do stolicy Kataru - Ad-Dauhy - by tam rozegrać niesprecyzowaną liczbę okrążeń na 19-kilometrowej rundzie.

Na trasie okrążenia w centrum stolicy arabskiego kraju pojawić się ma 1200 metrowy odcinek brukowany, a finałowa prosta liczyć ma 2 kilometry.

Czynnikiem wpływającym na przebieg wyścigu ma być wiatr - zawodnicy rywalizowali będą nad Zatoką Perską.

Wyścig o tęczową koszulkę dotychczas rozgrywany był w ostatnim tygodniu września, jednak z uwagi na wysokie temperatury panujące o tej porze roku na Półwyspie Arabskim, termin przesunięto i wyścigi rozpoczną się 9 października wyścigami ekip, a zakończą się 16 października wyścigiem elity mężczyzn.

Zmiana ta oznaczała będzie, że ostatnim wyścigiem etapowym przed katarskim czempionatem będzie prawdopodobnie Tour de l'Eurométropole. Zawodnicy do walki w Katarze przygotują się także na trasach późnojesiennych klasyków we Włoszech i Belgii, złamana też zostanie długoletnia tradycja - mistrz świata elity nie będzie miał okazji tęczowej koszulki zaprezentować na trasie ostatniego z monumentów - Il Lombardia.

fot. ASO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: