Herald Sun Tour 2015: etap 2

Caleb Ewan (Orica GreenEdge) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Herald Sun Tour.

Australijczyk wyprzedził swoich rodaków Steele Van Hoffa (KordaMentha) i Sama Witmitza (Team Budget Forklifts).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Cameron Meyer (Orica GreenEdge).

fot. Mark Gunter

Wyniki 2. etapu Herald Sun Tour 2015 (2.1), Bendigo - Nagambie (123,6 km):
  1 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                               2:38:51
  2 Steele von Hoff (Aus) KordaMentha Australian Team
  3 Sam Witmitz (Aus) Team Budget Forklifts
  4 John Murphy (USA) UnitedHealthcare 
  5 Brenton Jones (Aus) Drapac
  6 Massimo Graziato (Ita) African Wildlife Safaris
  7 James Mowatt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
  8 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
  9 Michael Rice (Aus) Search2retain-health.com.au
 10 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 11 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 12 Felix English (Irl) JLT Condor
 13 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 14 Alexander Smyth (Aus) African Wildlife Safaris
 15 Patrick Shaw (Aus) Avanti Racing Team
 16 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 17 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 18 Alistair Donohoe (Aus) Search2retain-health.com.au
 19 Paul van der Ploeg (Aus) Charter Mason Giant
 20 Grayson Napier (Aus) Navitas Satalyst
 21 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 22 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 23 Patrick Bevin (NZl) Avanti Racing Team
 24 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
 25 Matthew Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 26 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 27 Jeremy Cameron (Aus) African Wildlife Safaris
 28 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 29 Scott Davies (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 30 Samuel Spokes (Aus) Drapac
 31 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 32 Jackson Mawby (Aus) Navitas Satalyst
 33 Ben Hill (Aus) Charter Mason Giant
 34 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare
 35 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 36 Joseph Cooper (NZl) Avanti Racing Team
 37 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
 38 Cameron Wurf (Aus) KordaMentha Australian Team
 39 Tyler Spurrell (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 40 Jacob Kauffmann (Aus) Team Budget Forklifts
 41 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 42 Mark O'Brien (Aus) Avanti Racing Team
 43 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 44 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 45 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 46 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts
 47 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 48 Stuart Shaw (Aus) Search2retain-health.com.au 
 49 Robert Power (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 50 Nicholas Schultz (Aus) KordaMentha Australian Team
 51 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 52 Adam Phelan (Aus) Drapac
 53 Jayden Copp (Aus) Charter Mason Giant
 54 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts
 55 Lachlan Morton (Aus) KordaMentha Australian Team
 56 Ryan Thomas (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 57 Mitchell Cooper (Aus) Navitas Satalyst
 58 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare
 59 Chris Hamilton (Aus) KordaMentha Australian Team
 60 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 61 Ryan Cavanagh (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 62 Grant Ferguson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 63 David Edwards (Aus) Charter Mason Giant
 64 Harry Carpenter (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 65 Jake Kelly (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 66 Michael Cupitt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 67 Craig Evers (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 68 Cameron Bayly (Aus) Search2retain-health.com.au
 69 David Melville (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 70 Josh Edmondson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 71 Patrick Lane (Aus) African Wildlife Safaris
 72 Neil van der Ploeg (Aus) Avanti Racing Team
 73 Jack Beckinsale (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 74 Nicholas Katsonis (Aus) Charter Mason Giant
 75 Kane Walker (Aus) Navitas Satalyst
 76 Angus Lyons (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 77 Sean Lake (Aus) African Wildlife Safaris 
 78 Angus Morton (Aus) KordaMentha Australian Team                   00:19
 79 Alex Clements (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 80 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain National Team               00:22
 81 Joel Strachan (Aus) Navitas Satalyst
 82 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 83 Kristian House (GBr) JLT Condor
 84 Michael Cuming (GBr) JLT Condor
 85 Christopher Lawless (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 86 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 00:37
 87 Mitchell Lovelock-Fay (Aus) Avanti Racing Team                   00:46
 88 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                                 01:13
 89 William Clarke (Aus) Drapac                                      01:14

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                            6:11:06
  2 Joseph Cooper (NZl) Avanti Racing Team                           00:04
  3 Patrick Bevin (NZl) Avanti Racing Team                           00:15
  4 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                               00:19
  5 Lachlan Norris (Aus) Drapac                                      00:23
  6 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
  7 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                         00:24
  8 Lachlan Morton (Aus) KordaMentha Australian Team                 00:27
  9 Scott Davies (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               00:28
 10 Mitchell Cooper (Aus) Navitas Satalyst
 11 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                                00:29
 12 Robert Power (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 13 Chris Hamilton (Aus) KordaMentha Australian Team
 14 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                     00:30
 15 Grant Ferguson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 16 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 17 Patrick Shaw (Aus) Avanti Racing Team
 18 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                         00:31
 19 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 20 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare                               00:32
 21 Mark O'Brien (Aus) Avanti Racing Team                            00:34
 22 Josh Edmondson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii             21:31
 23 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           21:45
 24 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                                 25:36
 25 Steele von Hoff (Aus) KordaMentha Australian Team                25:42
 26 Sam Witmitz (Aus) Team Budget Forklifts                          25:45
 27 Brenton Jones (Aus) Drapac                                       25:46
 28 Neil van der Ploeg (Aus) Avanti Racing Team                      25:47
 29 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 30 Paul van der Ploeg (Aus) Charter Mason Giant
 31 Felix English (Irl) JLT Condor                                   25:50
 32 Adam Phelan (Aus) Drapac
 33 Jack Beckinsale (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team           25:51
 34 Tyler Spurrell (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody      25:52
 35 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
 36 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 37 David Edwards (Aus) Charter Mason Giant
 38 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
 39 James Mowatt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 40 Harry Carpenter (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team           25:53
 41 Matthew Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 42 Ryan Thomas (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 43 Cameron Bayly (Aus) Search2retain-health.com.au 
 44 Angus Lyons (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 45 Alistair Donohoe (Aus) Search2retain-health.com.au               25:54
 46 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 47 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 48 Jackson Mawby (Aus) Navitas Satalyst 
 49 Cameron Wurf (Aus) KordaMentha Australian Team                   25:55
 50 Ryan Cavanagh (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 51 Jayden Copp (Aus) Charter Mason Giant
 52 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 53 Samuel Spokes (Aus) Drapac
 54 Michael Cupitt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 55 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 56 Craig Evers (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 57 Ben Hill (Aus) Charter Mason Giant
 58 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 59 Kane Walker (Aus) Navitas Satalyst
 60 Alexander Smyth (Aus) African Wildlife Safaris                   25:56
 61 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare
 62 Jake Kelly (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 63 Jacob Kauffmann (Aus) Team Budget Forklifts
 64 Massimo Graziato (Ita) African Wildlife Safaris
 65 Michael Rice (Aus) Search2retain-health.com.au
 66 Robbie Hucker (Aus) Drapac                                       25:57
 67 Sean Lake (Aus) African Wildlife Safaris
 68 Patrick Lane (Aus) African Wildlife Safaris
 69 Grayson Napier (Aus) Navitas Satalyst                            25:58
 70 Stuart Shaw (Aus) Search2retain-health.com.au
 71 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts                        25:59
 72 Jeremy Cameron (Aus) African Wildlife Safaris
 73 Nicholas Schultz (Aus) KordaMentha Australian Team               26:00
 74 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                                  26:02
 75 David Melville (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 76 Nicholas Katsonis (Aus) Charter Mason Giant                      26:03
 77 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 78 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         26:06
 79 Kristian House (GBr) JLT Condor                                  26:13
 80 Christopher Lawless (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii        26:14
 81 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka                                 26:15
 82 Michael Cuming (GBr) JLT Condor                                  26:16
 83 Angus Morton (Aus) KordaMentha Australian Team                   26:17
 84 Joel Strachan (Aus) Navitas Satalyst                             26:18
 85 Alex Clements (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team             26:23
 86 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 26:24
 87 Mitchell Lovelock-Fay (Aus) Avanti Racing Team                   26:40
 88 William Clarke (Aus) Drapac                                      26:59
 89 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                                 27:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: