Ladies Tour of Qatar 2015: etap 4

Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) wygrała ostatni etap  7. edycji Ladies Tour of Qatar i przypieczętowała tym samym swój triumf w klasyfikacji generalnej imprezy.

Drugie miejsce zajęła Australijka Chloe Hosking (Wiggle Honda), a trzecie Włoszka Barbara Guarischi (Velocio-SRAM).

Ostatni odcinek pustynnego wyścigu przebiegał pod dyktando zawodniczek holenderskiej ekipy Boels Dolmans. Prowadzące liderkę imprezy, Elizabeth Armitstead, zawodniczki nie pozwoliły na uformowanie się ucieczek i dowiozły Brytyjkę na finisz.

Armitstead nie zawiodła i po finiszu z peletonu na kresce świętowała podwójny sukces.

fot. B.Bade

Wyniki 4. etapu Ladies Tour of Qatar 2015 (2.1), Sealine Beach Resort - Doha Corniche (101,5 km):
  1 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                        2:24:15
  2 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
  3 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
  4 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji
  5 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
  6 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  7 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
  8 Elena Cecchini (Ita) Reprezentacja Włoch
  9 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
 10 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 11 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 12 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
 13 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 14 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini
 15 Soline Lamboley (Fra) Reprezentacja Francji
 16 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
 17 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 18 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji
 19 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 20 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 21 Lotta Lepistö (Fin) Bigla
 22 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla
 23 Martina Alzini (Ita) Reprezentacja Włoch
 24 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 25 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 26 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 27 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 28 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 29 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 30 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM
 31 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 32 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 33 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 34 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 35 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 36 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 37 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 38 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 39 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
 40 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 41 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 42 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 43 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 44 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
 45 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 46 Coralie Demay (Fra) Repreentacja Francji
 47 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 48 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 49 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 50 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 51 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 52 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini
 53 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 54 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 55 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 56 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 57 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii
 58 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 59 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 60 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM
 61 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 62 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 63 Silvia Valsecchi (Ita) Reprezentacja Włoch
 64 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacja Francji
 65 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch
 66 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategi
 67 Alexandria Nicholls (Aus) Reprezentacja Australii
 68 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
 69 Kendelle Hodges (Aus) Reprezentacja Australii
 70 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 71 Vera Koedooder (Ned) Bigla
 72 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 73 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System             00:13
 74 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK                        00:20
 75 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii
 76 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch
 77 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 78 Doris Schweizer (Sui) Bigla
 79 Georgia Baker (Aus) Reprezentacja Australii
 80 Joëlle Numainville (Can) Bigla                                   00:24
 81 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System          00:26
 82 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini
DNF Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System
DNS Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
DNS Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur

Klasyfikacja końcowa:

  1 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                       9:59:25
  2 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                                 00:12
  3 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                               00:22
  4 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM                                 00:29
  5 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                 00:30
  6 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                                02:26
  7 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM                              02:29
  8 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
  9 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 10 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS                                   02:37
 11 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 12 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini                          02:48
 13 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                  02:51
 14 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 15 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                            04:39
 16 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla                                 11:30
 17 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                              11:33
 18 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM                             11:37
 19 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo                 11:41
 20 Elena Cecchini (Ita) Reprezentacja Włoch
 21 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 22 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 23 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 24 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 25 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 26 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 27 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 28 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 29 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               11:56
 30 Soline Lamboley (Fra) Reprezentacja Francji                      12:01
 31 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM                              12:19
 32 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda                                 12:39
 33 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System                13:57
 34 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 35 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacja Francji                        14:00
 36 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                14:11
 37 Lotta Lepistö (Fin) Bigla
 38 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Stra     14:14
 39 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 40 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 41 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 42 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team          14:17
 43 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo         14:19
 44 Coralie Demay (Fra) Reprezentacja Francji
 45 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS                                  14:22
 46 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System          14:31
 47 Georgia Baker (Aus) Reprezentacja Australii                      14:34
 48 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System          18:28
 49 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji                      18:30
 50 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 51 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
 52 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 53 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 54 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo                 18:38
 55 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 56 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 57 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 58 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 59 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 60 Vera Koedooder (Ned) Bigla
 61 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii                     18:45
 62 Joëlle Numainville (Can) Bigla                                   19:02
 63 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini                           19:05
 64 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini                              19:15
 65 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur                          19:20
 66 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch                      19:23
 67 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch                         19:43
 68 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji                        23:31
 69 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
 70 Martina Alzini (Ita) Reprezentacja Włoch                         23:37
 71 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System               23:39
 72 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 73 Doris Schweizer (Sui) Bigla                                      23:57
 74 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies  27:29
 75 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 76 Alexandria Nicholls (Aus) Reprezentacja Australii
 77 Silvia Valsecchi (Ita) Reprezentacja Włoch
 78 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 79 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii                      27:41
 80 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System             27:42
 81 Kendelle Hodges (Aus) Reprezentacja Australii                    27:49
 82 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: