Etoile de Bessèges 2015: etap 2

Roy Jans (Wanty-Groupe Gobert) najszybciej finiszował w Les Fumades na mecie drugiego etapu francuskiego wyścigu.

Belg na ostatnich metrach okazał się lepszy od Alexandra Blaina (Team Marseille 13-KTM) i Boba Jungelsa (Trek)

Po starcie, poza krótką akcją trójki Thomas Vaubourzeix (Veranclassic), Evaldas Siskevicius (Team Marseille 13-KTM) i Tim Kerkhof (Roompot) przez długie kilometry wiele się nie działo. Silny wiatr i śliskie drogi sprawiły, że kolarze jechali wolno i ostrożnie.

Peleton około 50 km pozwolił na samotny odjazd Timowi Kerkhofi (Roompot), który wypracował ponad 5 minut przewagi, ale już niespełna 40 km przed metą było po ucieczce. Grupa w końcu się ożywiła, za sprawą ponawianych kontrataków. Pokazał się m. in. Thomas Voeckler (Europcar).

Wszystko działo się jednak pod kontrolą Lotto-Soudal. Wymęczający etap zakończył zakłócony przez kraksę zwycięski dla Jansa sprint.

Zawodnicy ścigali się dziś przy bardzo mocnym wietrze, który praktycznie uniemożliwiał normalną rywalizację. Sędziowie zastanawiali się nawet czy kontynuować zmagania, bo wiało z prędkością prawie 100 km/h. Kilka razy musieliśmy się zatrzymać, bo po prostu nie dało się jechać i było to jedyne bezpieczne rozwiązanie. Do tego doszła jeszcze kraksa kilometr przed metą, w której na szczęście nikt z naszej grupy nie ucierpiał

- powiedział po etapie Robert Krajewski, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Wyniki 2. etapu Etoile de Bessèges 2015 (2.1), Nimes - Les Fumades (157,1 km):
  1 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       4:27:54
  2 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
  3 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
  4 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
  5 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
  6 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
  7 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
  8 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
  9 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 11 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 12 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 13 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 14 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 15 Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Ekoi
 16 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 18 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 19 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 20 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 21 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 23 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 24 André Looij (Ned) Team Roompot
 25 César Bihel (Fra) Auber 93
 26 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 28 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 31 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi
 32 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
 33 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 34 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 36 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 39 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 40 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction
 41 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 42 Leonardo Duque (Col) Colombia
 43 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 45 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 46 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 47 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction
 48 Rémi Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
 49 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 50 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
 51 Dylan Page (Swi) Roth - Skoda
 52 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi
 53 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 55 Eoin McCarthy (Irl) An Post - Chainreaction
 56 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 57 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
 58 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 59 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 61 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93
 63 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 65 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 66 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 67 Julien Guay (Fra) Auber 93
 68 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 69 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 70 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 71 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 73 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 74 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 75 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 77 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 78 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 79 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 80 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 82 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 83 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi
 84 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 85 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction
 86 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 88 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 89 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 90 Walter Pedraza (Col) Colombia
 91 Carlos Quintero (Col) Colombia
 92 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 93 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi
 95 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 96 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 97 Conor Dunne (Irl) An Post - Chainreaction
 98 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi
 99 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
100 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
101 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
102 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
103 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
104 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
107 Alo Jakin (Est) Auber 93
108 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
109 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Ekoi
110 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   02:31
111 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
112 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
113 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
114 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
115 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
116 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
117 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
118 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
119 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
120 Julien Gonnet (Fra) Armée de Terre
121 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
122 David Cherbonnet (Fra) Armée de Terre
123 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      03:25
124 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
125 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
126 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
127 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
128 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
129 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
131 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
132 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
133 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
134 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:54
135 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
136 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
137 Lukas Jaun (Swi) Roth - Skoda
138 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
139 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
140 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
141 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
142 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
143 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
144 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
145 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
146 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
147 Edwin Avila (Col) Colombia
148 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
149 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
150 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
151 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
152 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
153 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
154 Sebastián Molano (Col) Colombia
155 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction
156 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
157 Yannick Eckmann (USA) Roth - Skoda                           07:16
158 Nico Brungger (Swi) Roth - Skoda                             07:56
159 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda
160 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda                            07:57
161 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
DNS Michael Bresciani (Ita) Roth - Skoda
DNS Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post - Chainreaction
DNF Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
DNS Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
DNS Robin Stenuit (Bel) Veranclassic - Ekoi

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                          7:53:21
  2 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:04
  3 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      00:06
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:10
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
  7 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
  8 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
  9 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 11 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 13 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 14 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         00:17
 15 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  00:20
 16 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        00:23
 17 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:24
 18 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 19 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            00:27
 20 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 21 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 22 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 23 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 24 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 25 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 27 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 29 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 30 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 32 Rémi Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
 33 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 34 Carlos Quintero (Col) Colombia
 35 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 37 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 38 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 40 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 41 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 42 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 43 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 45 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 50 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 51 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 52 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 53 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 54 Alo Jakin (Est) Auber 93
 55 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            02:12
 56 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    02:14
 57 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 58 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 59 André Looij (Ned) Team Roompot
 60 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 62 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction
 65 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 66 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 68 Leonardo Duque (Col) Colombia
 69 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
 73 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 74 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction
 75 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 76 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 77 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 78 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 79 Walter Pedraza (Col) Colombia
 80 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 81 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 82 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi
 83 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 85 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 86 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 87 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 88 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 89 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 90 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
 91 Sebastián Molano (Col) Colombia
 92 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 94 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          05:36
 95 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      05:39
 96 Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Ekoi          08:08
 97 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 98 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 99 César Bihel (Fra) Auber 93
100 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi
101 Dylan Page (Swi) Roth - Skoda
102 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
103 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
105 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
106 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
107 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
108 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93
109 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
110 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi
111 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
112 Steven Tronet (Fra) Auber 93
113 Conor Dunne (Irl) An Post - Chainreaction
114 Brayan Ramirez (Col) Colombia
115 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
116 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
117 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
118 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
119 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
120 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
121 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
122 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
123 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction
124 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
125 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
126 Edwin Avila (Col) Colombia                                   08:16
127 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre                       14:25
128 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
129 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
130 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
131 Eoin McCarthy (Irl) An Post - Chainreaction
132 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
133 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
134 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi
136 Maxime Renault (Fra) Auber 93
137 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction
138 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
139 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
140 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
141 Julien Guay (Fra) Auber 93
142 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
143 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
144 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
145 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
146 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Ekoi
147 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
148 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
149 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi
150 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
151 Lukas Jaun (Swi) Roth - Skoda
152 David Cherbonnet (Fra) Armée de Terre
153 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
154 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           14:45
155 Julien Gonnet (Fra) Armée de Terre
156 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   16:56
157 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            18:19
158 Yannick Eckmann (USA) Roth - Skoda                           21:41
159 Nico Brungger (Swi) Roth - Skoda                             22:21
160 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda
161 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda                            22:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: