Ladies Tour of Qatar 2015: etap 3

Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) wygrała trzeci odcinek kobiecego ścigania w Katarze i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Druga przyjechała Amerykanka Shelley Olds (Bigla), a na trzecim miejsce sklasyfikowano Holenderkę Lucindę Brand (Rabo Liv).

Kobiecy peleton na krótkim odcinku tasował się od startu do mety, dzieląc się na kilka grup i pozwalając na krótkie ataki pojedynczych zawodniczek, ale bez większych konsekwencji dla przebiegu rywalizacji. Dwa lotne sprinty wygrała Chloe Hosking, zmniejszając stratę do prowadzącej w klasyfikacji generalnej Ellen van Dijk (Boels Dolmans) do 1 sekundy.

25 kilometrów przed metą kraksa i silny wiatr przyczyniły się do rozerwania peletonu. Na czele znalazło się 14 zawodniczek - Hosking, Jolien D'hoore (Wiggle Honda), Emma Johansson, Gracie Elvin (Orica-AIS), Elizabeth Armitstead i Elen van Dijk, Chantal Blaak, Romy Kasper i Christine Majerus (Boels Dolmans), Trixi Worrack (Velocio-SRAM), Lucinda Brand (Rabo Liv), Shelley Olds (Bigla), Maria Gulia Confalonieri (Ale Cipollini) i Pascal Jeuland (Reprezentacja Francji).

Peleton nie zamierzał odpuścić i rozpoczął pogoń, na 9 kilometrów przed metą łapiąc czołową grupkę. Kolejne próby ataków były chwilowe i zakończone zostały na dwa kilometry przed metą. 35 osobowa grupa dotarła razem na finisz, a tam najszybsza okazała się Brytyjka Elizabeth Armitstead, świetnie wyprowadzona przez koleżanki z ekipy.

Drugie miejsce zajęła Shelley Olds (Bigla), a trzecie Lucinda Brand (Rabo Liv).

fot. ASO/B.Bade

Wyniki 3. etapu Ladies Tour of Qatar 2015 (2.1), Souq Waqif - Al Khor Corniche (93,5 km):
  1 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team          2:27:45
  2 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro Cycling Team
  3 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  4 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
  5 Pascale Jeuland (Fra) France
  6 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
  7 Jolien d'Hoore (Bel) Wiggle Honda
  8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
  9 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
 10 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 11 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 12 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 13 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 14 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 15 Soline Lamboley (Fra) France
 16 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 17 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 18 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM
 19 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM
 20 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini
 21 Elena Cecchini (Ita) Italy
 22 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 23 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 24 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 25 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 26 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 27 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 28 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                             00:08
 29 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 30 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS                                 00:14
 31 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda                                 00:30
 32 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM                              00:32
 33 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                            02:16
 34 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 35 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 36 Eugénie Duval (Fra) France                                       02:19
 37 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 38 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo         02:30
 39 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 40 Coralie Demay (Fra) France
 41 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 42 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team
 43 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 44 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK                              02:33
 45 Georgia Baker (Aus) Australia
 46 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 47 Leah Kirchmann (Can) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 48 Brianna Walle (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 49 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini
 50 Francesca Pattaro (Ita) Italy
 51 Rossella Ratto (Ita) Italy
 52 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini
 53 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 54 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro      06:47
 55 Kimberley Wells (Aus) Australia                                  06:49
 56 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 57 Jenelle Crooks (Aus) Australia
 58 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 59 Martina Alzini (Ita) Italy
 60 Fanny Riberot (Fra) France
 61 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 62 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team
 63 Claudia Cretti (Ita) Italy
 64 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
 65 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 66 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team
 67 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM
 68 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 69 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
 70 Janel Holcomb (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 71 Roxane Fournier (Fra) France
 72 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 73 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 74 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 75 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team
 76 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini                                10:39
 77 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategi
 78 Alexandria Nicholls (Aus) Australia
 79 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 80 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 81 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
 82 Silvia Valsecchi (Ita) Italy
 83 Jessica Mundy (Aus) Australia
 84 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling
 85 Kendelle Hodges (Aus) Australia

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Elisabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team          7:35:24
  2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                  00:08
  3 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                                 00:09
  4 Trixi Worrack (Ger) Velocio-SRAM                                 00:15
  5 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                 00:17
  6 Jolien d'Hoore (Bel) Wiggle Honda                                02:14
  7 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio-SRAM                              02:15
  8 Pascale Jeuland (Fra) France
  9 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 10 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS                                   02:23
 11 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 12 Beatrice Bartelloni (Ita) Ale Cipollini                          02:34
 13 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                  02:37
 14 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 15 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                            04:25
 16 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                          07:24
 17 Shelley Olds - Evans (USA) Bigla Pro Cycling Team                11:16
 18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                              11:19
 19 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo                 11:27
 20 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 21 Barbara Guarischi (Ita) Velocio-SRAM
 22 Elena Cecchini (Ita) Italy
 23 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products UCK
 24 Soline Lamboley (Fra) France
 25 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 26 Lisa Brennauer (Ger) Velocio-SRAM
 27 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 28 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
 29 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 30 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products UCK
 31 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                             11:35
 32 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               11:42
 33 Alena Amialiusik (Blr) Velocio-SRAM                              12:05
 34 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 35 Yue Bai (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cyclin     13:43
 36 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 37 Eugénie Duval (Fra) France                                       13:46
 38 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro      13:51
 39 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                13:57
 40 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team
 41 Brianna Walle (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Stra     14:00
 42 Georgia Baker (Aus) Australia
 43 Leah Kirchmann (Can) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 44 Julie Leth (Den) Hitec Products UCK
 45 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 46 Anouska Helena Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team          14:03
 47 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo         14:05
 48 Coralie Demay (Fra) France
 49 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS                                  14:08
 50 Wan Tong Wang (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro      18:14
 51 Roxane Fournier (Fra) France                                     18:16
 52 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
 53 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK
 54 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 55 Kimberley Wells (Aus) Australia
 56 Loren Rowney (Aus) Velocio-SRAM                                  18:24
 57 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 58 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 59 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
 60 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro-Duo
 61 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team
 62 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 63 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team
 64 Jenelle Crooks (Aus) Australia                                   18:31
 65 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini                           18:51
 66 Arianna Fidanza (Ita) Ale Cipollini                              19:01
 67 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur                          19:06
 68 Rossella Ratto (Ita) Italy                                       19:09
 69 Francesca Pattaro (Ita) Italy
 70 Fanny Riberot (Fra) France                                       23:17
 71 Claudia Cretti (Ita) Italy
 72 Martina Alzini (Ita) Italy                                       23:23
 73 Doris Schweizer (Sui) Bigla Pro Cycling Team
 74 Jiaqi Li (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycli     23:25
 75 Janel Holcomb (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Benefit Strategies
 76 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cy     27:07
 77 Jessica Mundy (Aus) Australia
 78 Alison Tetrick Starnes (USA) Optum Pro Cycling p/b Kelly Ben     27:15
 79 Kendelle Hodges (Aus) Australia
 80 Alexandria Nicholls (Aus) Australia
 81 Tone Hatteland (Nor) Hitec Products UCK
 82 Silvia Valsecchi (Ita) Italy
 83 Elena Berlato (Ita) Ale Cipollini
 84 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products UCK
 85 Ya Nan Liu (Chn) China Chongming-Liv-Champion System Pro Cycling

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: