Niels Albert: właściciel sklepu, dyrektor sportowy i organizator wyścigu

Decyzja, by zakończyć karierę czynnego przełajowca, nie przyszła Nielsowi Albertowi łatwo. Spowodowana była kłopotami zdrowotnymi. 29-letni Belg pozostanie jednak wierny cyclo-crossowi.

Były mistrz świata nie tylko otworzył własny sklep rowerowy w Tremelo, ale został również dyrektorem sportowym w drużynie Vastgoedservice-Golden Palace. Na dodatek teraz wziął się za organizację wyścigu dla błotniaków.

Niels Albert-cross, rozgrywany w prowincji Antwerpia, zadebiutuje w kalendarzu 31 października 2015 roku przed zawodami Koppenbergcross. Albert rozpoczął współpracę z organizatorami Pucharu Świata w Heusden-Zolder, którzy przeprowadzą również mistrzostwa świata w 2016 roku.

W wyścigu Alberta nie ujrzymy już Eddy’ego van Ijzendoorna, który zakończył przygodę z przełajami. 29-latek upadł na Pucharze Świata w Milton Keynes, nie zdołał wrócić do formy. Oprócz tego jego ostatnia ekipa Orange Babies nie przedłużyła z nim umowy.

W 2003 roku van Ijzendoorn był wicemistrzem świata juniorów za Larsem Boomem, a przed Zdenkiem Stybarem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: