Andre Greipel przeprosił się z Giro d'Italia

Andre Greipel zaprezentował swój program startowy do końca maja. Jest Giro d'Italia.

32-letni sprinter w tym roku nieco zmienił swój kalendarz, chcąc odegrać większą rolę na wiosennych klasykach. Przede wszystkim zrezygnował z męczącego styczniowego wypadu na Antypody, gdzie zawsze świecił sukcesy w Tour Down Under. Zamiast tego sezon rozpocznie w najbliższy czwartek, pierwszym z czterech wyścigów Mallorca Challenge (29 stycznia-2 lutego).

Zawodnik Lotto-Soudal następnie ma w planach Volta ao Algarve (18-22 lutego), Kuurne-Bruksela-Kuurne (1 marca), Paryż-Nicea (8-13 marca) i Mediolan-San Remo (22 marca).

Na celowniku Gorilli znajduje się Gandawa-Wevelgem (29 marca), po którym zaliczy Driedaagse De Panne (31 marca - 2 kwietnia) oraz Ronde van Vlaanderen (5 kwietnia) i Paryż-Roubaix (12 kwietnia).

Greipel po czterech latach powróci na trasę Giro d'Italia (9-31 maja). W swojej karierze dotąd wystąpił tam dwa razy, w 2008 i 2010, za każdym razem sięgając po jeden etap. W sumie wiosną zaliczy 47 dni startowe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: