UCI zawiesza reformę rankingów

Nowy system przyznawania punktów i ustalania rankingów po cichu odroczony.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zmieniła zasady przyznawania punktów za wyścigi szosowe i sposób ustalania rankingów. Unia wycofała się z poprzednio przedstawionego projektu zmian i tym samym dotychczas obowiązujące zasady będą nadal obowiązywały.

Nowy system, zaprezentowany 8 stycznia, przewidywał m.in. wprowadzenie rankingu globalnego, równe przyznawanie punktów za osiągnięcia na trasach wszystkich trzech Grand Tourów oraz rewolucję w punktowaniu wyścigów WorldTour, gdzie pozostałaby tylko klasyfikacja drużynowa.

Zmianie przepisów sprzeciwiły się niektóre zespoły, twierdząc, że to zmiana reguł w trakcie gry. Część ekip o reformie dowiedziała się dopiero za pomocą mediów społecznościowych.

UCI nie wydała w sprawie żadnego oświadczenia - podobnie jak poprzednio, na stronie internetowej zmieniony został jedynie dokument z zasadami. Plik datowany jest na 24 stycznia, czyli wczoraj, gdy trwał pierwszy z wyścigów WorldTour - Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: