Nairo Quintana: "największy rywal? Contador"

Zapytany przed Tour de San Luis, w kim Nairo Quintana upatruje swojego największego konkurenta w perspektywie lipcowego Tour de France, młody Kolumbijczyk powiedział jasno: Alberto Contador (Tinkoff Saxo).

Zwycięzca zeszłorocznego Giro d’Italia nie chce jednak skreślać z listy również Chrisa Froome’a (Sky) oraz obrońcy tytułu Vincenzo Nibalego (Astana).

Wszyscy wiedzą, że moją największą siłą jest jazda po górach, ale również Contador i cała reszta świetnie się czują w górach. W dzisiejszym kolarstwie nie wystarczy być jednak mistrzem w jednej specjalności, musisz być allrounderem, jeśli chcesz powalczyć o wygrane w wielkich tourach. Musisz umiejętnie rozplanować sobie energię. Przed tobą w końcu trzytygodniowe ściganie

– tłumaczył kapitan teamu Movistar.

Jeszcze dwa lata temu Quintana miał być najważniejszym pomocnikiem Alejandro Valverde. Teraz wszystko wskazuje, że zwycięzca Rankingu Światowego (2014) będzie wspierał młodszego Quintanę.

Wiele się nauczyłem od Alejandro, również na jego błędach. Dużo rzeczy się zmieniło w tym czasie. Wiedziałem, na czym polega jazda na rowerze. Nie wiedziałem jednak, co to jest kolarstwo. Teraz już wiem i potrafię podejmować ważne decyzje

– dodał Quintana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: