ActiveJet Team przed Challenge Mallorca

ActiveJet Team został oficjalnie zarejestrowany w gronie ekip kontynentalnych przez Międzynarodową Unię Kolarską.

Dyrektor zespołu Piotr Kosmala potwierdził również pierwsze starty ekipy, które podobnie jak w ubiegłym roku obejmą cykl Challenge Mallorca.

Bardzo się cieszę, że nasi zawodnicy będą mogli rozpocząć sezon 2015 od rywalizacji w czterech klasykach na Majorce. W ubiegłym roku otrzymaliśmy kredyt zaufania od organizatorów, gdyż byliśmy ekipą mało znaną, ale wykorzystaliśmy to i w tym sezonie ponownie zaproszono nas do startu

- powiedział Piotr Kosmala.

Na Majorce pojawią się ekipy i zawodnicy światowego formatu. Start zapowiedzieli m.in.: Bradley Wiggins, Alejandro Valverde czy Andre Greipel. Wśród zgłoszonych ekip jest aż 6 zespołów z World Touru i 8 tzw. drugiej dywizji.

Część naszych zawodników już od grudnia trenuje w Hiszpanii, aby przygotować się jak najlepiej do sezonu. Rywalizacja na tym poziomie na pewno nie będzie łatwa, ale chcemy się rozwijać, więc jest ona niezbędna. Pod koniec tego tygodnia wybieramy się już całym zespołem na Majorkę, aby zawodnicy mogli wspólnie potrenować

- dodał Kosmala.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: