Heinrich Haussler, czyli eks-Niemiec jest mistrzem Australii

Po raz pierwszy w swojej karierze Heinrich Haussler został mistrzem Australii. Od 2010 roku zawodnik IAM Cycling ściga się z australijskim paszportem, wcześniej reprezentował Niemcy. Uczył się i trenował w Chociebużu (Cottbus) niedaleko polskiej granicy.

Ten tytuł wiele dla mnie znaczy. Mam za sobą wiele ciężkich, złych lat, dlatego, kiedy odegrano hymn, chciało mi się płakać. W wielu wyścigach byłem krok od zwycięstwa, ale ostatecznie zawsze mnie ktoś wyprzedził. Wiedziałem, że kiedyś szczęście się do mnie uśmiechnie, musiałem jednak na nie długo czekać i ciężko pracować

– mówił 30-letni Haussler, który w 2009 roku był drugi w Mediolan-San Remo i Ronde van Vlaanderen, wygrał też etap Tour de France.

Haussler zaczął się ścigać w 2004 roku w T-Mobile, potem jeździł w koszulce Gerolsteiner (2005-2008), Cervelo TestTeam (2009-2010), Garmin (2011-2012), a od 2013 pedałuje dla IAM Cycling, który wszedł do WorldTouru.

W sprincie pokonał Caleba Ewana. 20-latek z teamu Orica-GreenEdge może być zadowolony z swojego debiutu w zawodowym peletonie – jako stażysta Orica wystąpił m.in. w zeszłorocznym Tour of Beijing plasując się na drugim miejscu na etapie do Zhangjiakou. Ewan nie ukrywał jednak lekkiego rozczarowania.

Złoto było na wyciągnięcie ręki. Gdybym je zdobył, to byłby dopiero start! Mam teraz 15 lat, by zostać mistrzem kraju. Mam nadzieję, że kiedyś zgarnę tę koszulkę, którą teraz założył Haussler

– powiedział młodzian.

Foto: Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: