Prezentacja Nippo-Vini Fantini z Damiano Cunego

500 gości pojawiło się na oficjalnej prezentacji włosko-japońskiej drużyny Nippo-Vini Fantini, która odbyła się w miejscowości Ortona. Wśród nich znalazł się też zeszłoroczny zwycięzca Vincenzo Nibali. W ekipie ścigać się będzie bowiem jego młodszy brat Antonio.

Oprócz „Rekina z Mesyny” zaproszenie przyjął również selekcjoner reprezentacji Italii Davide Cassani, który interesował się przede wszystkim zawodnikami młodego pokolenia, jak Iuri Filosi i Nicolasem Marinim.

Kapitanem prokontynentalnego Nippo-Vini Fantini będzie Damiano Cunego. „Mały Książę” dołączył do teamu po 10 lat spędzonych w Lampre.

Siedziba zespołu mieści się we włoskim Vasto. Grupa powstała w 2008 roku pod nazwą Centri della Calzatura i początkowo ścigała się ze serbską licencją. W zakończonym sezonie w peletonie jeździła pod banderą Nippo-De Rosa. Vini Fantini z kolei do 2013 roku sponsorowało grupę Angelo Citracca, która do sezonu 2015 przystąpi jako Southeast z Alessandro Petacchim na pokładzie.

Skład Nippo-Vini Fantini na sezon 2015:

Giacomo Berlato, Alessandro Bisolti, Daniele Colli, Damiano Cunego, Pierpaolo De Negri, Yuri Filosi, Eduard Grosu, Manabu Ishibashi, Shiki Kuroeda, Alessandro Malaguti, Nicolas Marini, Antonio Nibali, Mattia Pozzo, Riccardo Starcchiotto, Antonio Viola, Genki Yamamoto

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: