Bradley Wiggnis przedłużył kontrakt z Team Sky

Grupa Sky poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Sir Bradleyem Wigginsem. Umowa będzie obowiązywała do końca kwietnia 2015, czyli obejmie sezon wiosennych klasyków.

Po tym terminie 34-letni Brytyjczyk przejdzie do kontynentalnej ekipy Team Wiggins Development, w której zamierza przygotować się do startu na torze podczas Igrzysk w Rio de Janeiro (2016).

Marzeniem zwycięzcy Tour de France 2012 na pożegnanie ze Sky jest triumf na trasie Paryż-Roubaix.

Wszyscy chyba wiedzą ile znaczy dla mnie przedłużenie umowy ze Sky do końca kwietnia. Byłem z tą drużyną od jej początku, wiele niesamowitych rzeczy w tym czasie przeżyłem i mam nadzieję, że kilka nowych jeszcze z nią doświadczę. Inwestycja Sky w kolarstwo, a zwłaszcza w ten zespół, pomogła zmienić krajobraz naszego sportu w Wielkiej Brytanii. Jestem dumny, że odegrałem w tej historii swoją rolę

- powiedział Wiggins.

Paryż-Roubaix to dla mnie wyjątkowy wyścig. Jestem zdeterminowany, aby powalczyć tam, pozostając w barwach Sky. Moim celem jest poprawa dziewiątego miejsca z ubiegłego roku. Później będę mógł w pełni skupić się na przygotowaniach do Igrzysk w Rio de Janeiro

- dodał.

fot. Team Sky

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: