Prezentacja Roompot Orange 2015

Przy okazji sześciodniówki w Rotterdamie zaprezentowała się nowa holenderska ekipa Roompot Orange, która będzie się ścigać z licencją prokontynentalną.

Menadżer drużyny, eks-zawodowiec Erik Breukink, powiedział, że w debiutanckim sezonie nacisk zostanie położony na klasyki.

Jeszcze nie dopięliśmy naszego kalendarza startowego, cały czas prowadzimy rozmowy. Ale jestem pewien, że wystąpimy we wszystkich belgijskich jednodniówkach z Ronde van Vlaanderen na czele

– mówił Breukink.

Oprócz tego team Roompot Orange wystartuje w Amstel Gold Race oraz Eneco Tour. Kadra składa się z 18 zawodników, wszyscy posiadają holenderski paszport. Sezon 2015 grupa rozpocznie prawdopodobnie w Mallorca-Challenge, potem w planie znajdują się Etoile de Besseges oraz Vuelta a Andalucia/Ruta del Sol.

Nie myślimy na razie o wielkich tourach. Nie staraliśmy się o dziką kartę na Giro d’Italia, Tour de France jest w ogóle nierealny, może uda się z Vuelta a Espana, ale nie za wszelką cenę

– stwierdził Breukink.

Skład Roompot Orange 2015:

Jesper Asselman, Berden De Vries, Marc De Maar, Huub Duyn, Dylan Groenewegen, Reinier Honig, Johnny Hoogerland, Tim Kerkhof, Michel Kreder, Raymond Kreder, Wesley Kreder, Maurits Lammertink, Andre Looij, Ivar Slik, Mike Terpstra, Brian Van Goethem, Etienne Van Empel, Sjoerd Van Ginneken.

fot. Team Roompot NL

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: