Agnieszka Skalniak w TKK Pacific Toruń

Kolarskie "okienko transferowe" znakomicie wykorzystali menedżerowie TKK Pacific. Szeregi kobiecego teamu Pacifiku, który w sezonie 2015 będzie występował pod nazwą Nestle Fitness Cycling Team zasiliła Agnieszka Skalniak - brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek z Ponferrady.

To już przesądzone Agnieszka Skalniak - utalentowana juniorka, zdobywczyni tytułu II-wicemistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego w Hiszpanii, postanowiła dołączyć do żeńskiego zespołu TKK Pacific Toruń. Dotychczas Agnieszka reprezentowała klub Tramwajarz Łódź, gdzie pod okiem Andrzeja Kołodziejczyka zdobywała kolarskie szlify. Brązowa medalistka z Ponferrady ma 17 lat i osiągnęła sukces rangi światowej już w pierwszym roku startów w kategorii junior. Co ciekawe Skalniak pochodzi z Beskidów, z Żegiestów, ale od początku swej kariery klubowej - od 2012 roku - związana była z łódzkim klubem.

To kolarski talent na miarę Mai Włoszczowskiej, czy Michała Kwiatkowskiego! Cieszę się, że Agnieszka Skalniak sama się do nas zgłosiła, wybrała najmocniejszy obecnie żeński team w Polsce, by u boku doświadczonych koleżanek rozwijać swój potencjał. Mam nadzieję, że współpraca na niwie szkoleniowej z byłym kolarzem i aktualnym trenerem Pawłem Bentkowskim będzie owocna i Agnieszka u nas rozwinie skrzydła.

- mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific.

Przejście do toruńskiego Pacifiku to była świadoma i przemyślana decyzja moja i moich rodziców

- mówi Agnieszka Skalniak.

Mimo zdobycia medalu mistrzostw świata juniorów jestem początkującą zawodniczką, chcę zdobywać doświadczenie i rozwijać się kolarsko w zespole, w którym jeżdżą tak utytułowane zawodniczki jak Paulina Brzeźna-Bentkowska, czy Ania Plichta. Chcę je podpatrywać, uczyć się. Wiem, że dzięki sponsorowi firmie CPP Toruń-Pacific mamy zapewniony najwyższej klasy sprzęt, obozy i starty zagraniczne. Już nie mogę się doczekać wspólnych treningów i zawodów!

Agnieszka Skalniak po raz pierwszy w barwach TKK Pacific Toruń zaprezentowała się podczas klubowej gali podsumowania sezonu, zorganizowanej w Toruniu w siedzibie CPP Toruń-Pacific - głównego sponsora klubu w piątek 19 grudnia.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: