Chris Froome trenuje na Antypodach

Chris Froome rozpoczął długi marsz, którego celem jest odzyskanie tytułu mistrza Tour de France.

Brytyjczyk w miniony weekend dotarł do Tasmanii, gdzie z tamtejszym "diabłem" Richie Porte zaliczy nieformalny, dwutygodniowy obóz przygotowawczy do nowego sezonu.

Tim Kerrison [szef od przygotowania fizycznego w Sky] pomógł na ten czas ułożyć plan treningowy, po prostu wszystko to co pozwoli nam wejść w sezon w Europie. Przede mną długa do przebycia droga. Muszę do lipca stracić co najmniej cztery lub pięć kilogramów, zejść do wagi 66-67 kg. Jest to zupełnie normalne po miesiącu odpoczynku.

- wyjaśnił Frumi w Cycling Weekly.

29-letni Brytyjczyk pomimo pobytu w Australii wykluczył udział w Tour Down Under. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojedzie w Vuelta a Andalucia (18-22 lutego), co oznacza również, że nie stanie do obrony tytułu w Tour of Oman (17-22 luty).

TDU ma krótkie etapy, 200-250 kilometrowe odcinki będą dla mnie lepsze w tym punkcie sezonu. Lepiej więc poczekać i rozpocząć wyścigi w lutym

- dodał.

fot. Jakub Zimoch/ rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: