Brian Cookson radzi "Vino": "niech porozmawia z Komisją Prawdy"

Brian Cookson zapytany o to, czy w kolarstwie jest miejsce dla Aleksandra Winokurowa, odpowiedział wymijająco.

Winokurow na pewno musi porozmawiać z komisją antydopingową. Musi pokazać, że przejmuje całkowitą odpowiedzialność za to, co się dzieje w jego drużynie. Musi sobie zdać sprawę z ciężkiej sytuacji, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy

– mówił szef UCI.

Kazach jeździł dla Liberty Seguros, która została rozwiązana po Operation Puerto. Winokurow chciał ocalić team, potem zbudował Astanę. W 2007 roku przyłapano go na dopingu krwią i zawieszono. „Vino” wrócił, wygrał w dziwnych okolicznościach Liege-Bastogne-Liege (2010), a na koniec swojej zawodowej kariery został mistrzem olimpijskim (2012).

Ostatnio na dopingu wpadli bracia Iglinskiy, którzy zakładali koszulkę worldtourowej Astany. Oprócz tego trzech młodzieżowców z kontynentalnego zespołu przyłapano na sterydach. Jego nazwisko i kilku jego zawodników pojawiło się śledztwie prokuratury w Padwie w związku z dr. Michele Ferrarim.

Ważne, by każdy, kto miał w przeszłości problemy natury dopingowej i chce kontynuować w peletonie swoją karierę obejmując różne stanowiska, rozmawiał z Komisją Prawdy. Każdemu radzę, w tym Winokurowowi, by zdecydował się na ten krok

– dodał Cookson.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: