Bjarne Riis postawił cele przed Saganem i Contadorem

Bjarne Riis w rozmowie z BT.dk wyraził swoje oczekiwania co do dwóch największych gwiazd w Tinkoff-Saxo, Petera Sagana i Alberto Contadora.

24-letni Słowak otrzymał jasno zdefiniowane zadanie.

Musimy wygrać kolarski monument. Peter Sagan posiada potencjał zdobycia każdego z nich, dlatego pozwolę sobie na wyrażenie rozczarowania, jeżeli nie wypełni tego celu. Kolejnym naszym zdaniem będzie zwycięstwo w wielkim tourze

- stwierdził menadżer Tinkoff-Saxo, nawiązując ostatnim zdaniem do osoby Alberto Contadora, który pojedzie Giro d'Italia i Tour de France.

Alberto wymaga odpowiedniej motywacji. Takie zadanie znakomicie spełni swoją rolę. Oczywiście istnieje ryzyko, związane z łączeniem obu tourów, ale podoba mi się ta idea. Potrzebujemy kolarzy, gotowych na podjęcie takiego wyzwania. Dlaczego więc nie on? Właśnie, jeżeli nie on, to kto? Contador powinien zdążać zregenerować się na Tour. Gdybym tak nie uważał, to byłbym przeciwny planowi.

Riis stanął również w obronie Seana Yatesa i Bobby Julicha, których pomimo ich dopingowej przeszłości włączył w sztab zespołu.

Nie chciałbym zatrudniać kogoś, komu bym nie mógł zaufać. Pracowałem z oboma już w przeszłości. Powtarzałem to z tysiąc razy: mogę ręczyć za swoje decyzje i nie widzę powodu, bym ciągle musiał się z nich tłumaczył. Prowadzę poważny zespół.

A wracając do Sagana. W przyszłą środę w Jerozolimie odbędzie się prezentacja izraelskiej drużyny kontynentalnej Cycling Academy p/b Sagan, za której utworzeniem stoi słowacki kolarz i jego menadżer. W ekipie mają znaleźć miejsce młodzi zawodnicy, m. in. z Czech, Słowacji i Polski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: