Udany sezon młodzieżówki BMC Racing

Z pięcioma nowymi zawodnikami do sezonu 2015 przystąpi młodzieżowa sekcja BMC Racing, która zarejestrowana jest w Szwajcarii.

W tym roku reprezentanci BMC Development Team odnieśli 15 zwycięstw. Stefan Küng został mistrzem Europy orlików zarówno na czas, jak i we wspólnym. Nagroda? Podobnie jak w przypadku Dylana Teunsa kontrakt z pierwszą ekipą ścigającą się w WorldTourze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszej drużyny w przeciągu ostatnich dwóch lat. Od samego początku chcieliśmy dać szansę młodym kolarzom i pomóc im awansować do pierwszej dywizji. Nasz plan wypalił

– powiedział właściciel Jim Ochowicz.

Kadra składa się z sześciu Szwajcarów oraz Belgów, Amerykanów, Holendrów i jednego Australijczyka. Do grupy doszli Floris Gerts, Jesse Kerrison, Patrick Müller, Théry Schir i Nathan Van Hooydonck.

Nowym menadżerem został Jens Blatter, który zastąpił Rika Verbrugghe. Głównym dyrektorem sportowym będzie Geert Van Bondt, który pięć lat temu wygrał Gandawa-Wevelgem.

Skład młodzieżówki BMC Racing na sezon 2015:

Valentin Baillifard, Tom Bohli, Patrick Müller, Théry Schir, Lukas Spengler, Kilian Frankiny (SUI), Taylor „TJ" Eisenhart, Alexey Vermeulen, Tyler Williams (USA), Johan Hemroulle, Nathan Van Hooydonck, Loïc Vliegen (BEL), Floris Gerts, Bas Tietema (NED), Jesse Kerrison (AUS)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: