Pięć lat RKS Family Active

Minęło już 5 lat od powstania RKS Family Active, kolarskiego stowarzyszenia, który na dobre zagościło w powiecie wołomińskim i sprawdziło się w szkoleniu młodzieży. 24 października w Hotelu Gregory klub obchodził swój jubileusz.

Na uroczystościach nie zabrakło znakomitych gości: Michał Podlaski, reprezentant „złotej dziewiątki” z tegorocznych Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy organizator Lotto Poland Bike Marathon, Włodzimierz Rezner dziennikarz sportowy Polskiego Radia, Kamil Zawistowski Mistrz Polski juniorów, Piotr Strejlau OSiR Wicher Kobyłka. Przybyli także sponsorzy: Piotr Radecki, Tadeusz Pieńkowski i Tomasz Babiak (wszyscy SK Bank), burmistrz Piotr Grubek, Marcin Sochacki Cuerdo oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych klubów i mediów.

active family podlaski

Zaczęło się nietypowo… Szampan, tort i piosenki wykonane przez Izabellę Zach piosenkarkę z Wołomina. Chwilę później krótka „lekcja klubowej historii” i podsumowania sezonu, w którym siostrzana ekipa SK Bank Team zdobyła aż 214 medali. Były też podziękowania złożone przez prezesa RKS Family Active i dyrektora sportowego SK Bank Team Dariusza Biernackiego na ręce przedstawicieli rodzin, które od samego początku trwają w klubie. Nie obyło się bez wspomnienia wspaniałego roku w polskim kolarstwie, które poprowadził Włodzimierz Rezner, znakomity komentator i dziennikarz sportowy. Sukcesy Przemysława Niemca, Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego na stałe odcisnęły piętno w dziejach polskiego kolarstwa. O swoich chwilach w reprezentacji Polski opowiadał także Michał Podlaski, który był jednym z jej fundamentów na Mistrzostwach Świata. O początkach kariery mówił również Kamil Zawistowski, tegoroczny Mistrz Polski Juniorów i reprezentant Polski, na co dzień mieszkający w Kobyłce. Nie obyło się bez wzruszeń i zadumy.

Nie zabrakło podziękowań. Michał Podlaski otrzymał podziękowania i nagrodę od Starostwa Wołomińskiego, a w imieniu zawodników Iza Macutkiewicz i Kasia Pakulska wręczyły swojemu dyrektorowi sportowemu Dariuszowi Biernackiego okazały puchar z dedykacją.

RKS Family Active zamknął piąty „rozdział” swojej historii. Przed klubem kolejne lata wojaży w kolarskim świecie. Zespół się rozrasta, a klub rozwija. W przyszłym roku prężnie ruszą oddział RKS w Jasienicy Mazowieckiej i Radzyminie, gdzie wspólnie z Michałem Podlaskim klub będzie prowadził nabór do sekcji. „Stawiamy na dzieci i ich rozwój” – podsumowuje prezes Dariusz Biernacki.

Źródło + foto: informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: