MŚ Ponferrada 2014: dzień #5 - mapki/przekroje

Wyścigi juniorek i orlików otwierają drugą fazę mistrzowskiej imprezy - wyścigi ze startu wspólnego.

Po wyścigach jazdy na czas, tradycyjnie czas na drugą część mistrzostw, którą otworzą zmagania juniorek. Najmłodsze uczestniczki pokonają 4 okrążenia, po których rozdany zostanie pierwszy komplet medali i wręczona zostanie pierwsza tęczowa koszulka w wyścigach ze startu wspólnego.

Wyścig orlików składał się będzie z 10 okrążeń i jak co roku zapowiada się niezwykle ekscytująco. Młodzieżowcy jeżdżą śmiało, często nie kalkulując, a na trasie nie brakuje ataków, kontr, taktycznych rozgrywek i dramatycznych kroków. Dla niepamiętających rozgrywki na ostatnich rundach w Toskanii, rzut oka na wyniki wystarczy, by stwierdzić, że wyścig to gratka dla każdego fana kolarstwa. Na liście pełno znanych już dziś nazwisk - zawodników jeżdżących w pierwszej, drugiej i trzeciej dywizji, a co ważniejsze - wgrywających wyścigi.

Przed rokiem najlepszy okazał się Słoweniec Matej Mohoric (dziś Cannondale), a na podium stanęli też Louis Meintjes (dziś MTN-Qhubeka) i Sondre Holst Enger (dziś IAM Cycling).

W wyścigu nie mogą wystartować zawodnicy poniżej 23. roku życia, których z zespołem ProTour wiąże kontrakt. Zasada ta nie dotyczy stażystów.

Mistrzowska runda, z którą zmierzą się zawodnicy i zawodniczki wszystkich kategorii, liczy 18,2 kilometra. Do pokonania 3 podjazdy - Castillo de los Templarios (3,5 km; 200 m; 7,1%, max 10%), potem Alto de Monteareanas [Confederacion] (10 km; 5200 m; 3,45%, max 8,7%) i Alto del Pantano o Compostilla [Mirador] (13,8 km, 1114 m; 5,5%, max 10,7%). Ze szczytu tego ostatniego do mety pozostaje 4700 metrów.

Lista startowa

Juniorki

Orlicy

Wyścig ze startu wspólnego juniorek (72,8 km)

ms2014-rr-juniorki
Start 9:00; finisz 11:10.

Polskę reprezentowały będą Marta Lach (UKS Sokół Kęty), Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź).

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23 (182 km)

ms2014-rr-orlicy
Start: 13:00; finisz 17:40.

Polskę reprezentowali będą: Piotr Brożyna (Telcom Gimex), Eryk Latoń (BDC MarcPol), Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team), Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author) i Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń).

Ostatnie 3 kilometry

3km
Transmisja

Wyścig ze startu wspólnego juniorek – Polsat Sport, godz. 9:00
Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn U-23 – Polsat Sport, godz. 13:00

mapki: www.mundialciclismoponferrada.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: