Post Danmark Rundt 2014: etap 3

Manuele Boaro z grupy Tinkoff-Saxo zwyciężył na trasie trzeciego odcinka Post Danmark Rundt.

Włoch, który również został nowym liderem, wyprzedził kolegę z zespołu Matti Breschela oraz Tiesja Benoota (Lotto-Belisol).

Dotychczasowy lider Magnus Cort Nielsen (Cult Energy Vital Water) dotarł na metę ze stratą 37 sekund.

Końcówka prowadziła na pokonywanej trzykrotnie 5,5-km rundzie z 400-metrowym podjazdem i stromiźnie 21%.

Wyniki 3. etapu Post Danmark Rundt 2014 (2.HC), Skanderborg - Vejle (175 km):

  1 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                           4:18:33
  2 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            00:12
  3 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Belisol
  4 Jonas Aaen J?rgensen (Den) Riwal
  5 Rasmus Guldhammer (Den) Team Trefor - Blue Water             00:14
  6 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
  7 Daniel Schorn (Aut) TeamNetApp - Endura
  8 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
  9 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 10 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 11 Rasmus Mygind (Den) Team Trefor - Blue Water
 12 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:20
 14 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 15 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 20 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Andreas Schillinger (Ger) TeamNetApp - Endura
 22 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Troels R. Vinther (Den) Cult Energy Vital Water
 24 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Oliver Naesen (Bel) Lotto Belisol
 26 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:29
 28 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                      00:32
 29 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional             00:33
 30 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Vital Water               00:36
 31 Magnus Cort Nielsen (Den) Cult Energy Vital Water            00:37
 32 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      01:10
 33 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 34 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 35 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional       01:42
 36 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                02:23
 37 Rasmus Quaade (Den) Team Trefor - Blue Water                 02:37
 38 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 39 Mikkel Mortensen (Den) Riwal
 40 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   02:51
 41 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            03:00
 42 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark                              03:23
 43 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Professional          03:24
 44 Kevin De Mesmaeker (Bel) TeamNovoNordisk
 45 Emil B. Halvorsen (Den) Riwal
 46 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                       03:28
 47 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water          03:53
 48 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 49 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 50 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       04:41
 51 Martin H. Gr?n (Den) Riwal
 52 Cesare Benedetti (Ita) TeamNetApp - Endura                   04:52
 53 Ralf Matzka (Ger) TeamNetApp - Endura
 54 Frantisek Padour (Cze) TeamNetApp - Endura
 55 Morten ?llegaard (Den) Riwal
 56 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     05:06
 57 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                            06:29
 58 Kasper Klostergaard (Den) Riwal                              07:22
 59 Andrea Piechele (Ita) Bardiani-CSF                           08:08
 60 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 61 Nicolaj Sten (Den) Denmark
 62 Alexander Maes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           08:29
 64 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water              10:12
 65 André Steensen (Den) Cult Energy Vital Water
 66 Scott R. Ambrose (NZl) TeamNovoNordisk
 67 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 68 Michael Schwarzmann (Ger) TeamNetApp - Endura
 69 Erick Rowsell (GBr) TeamNetApp - Endura
 70 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional
 71 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
 72 Dario Mantelli (Ita) Bardiani-CSF
 73 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Professional
 74 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
 75 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional
 76 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                               10:31
 77 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF
 78 Mark S. Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water              10:32
 79 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 80 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                           10:52
 81 Alex Rasmussen (Den) Riwal                                   10:57
 82 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Vital Water      11:32
 83 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                11:51
 84 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water                  12:30
 85 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Vital Water
 86 Niels Nyborg Broge (Den) Denmark
 87 Christopher Lisson (Den) Denmark
 88 Christopher Williams (Aus) TeamNovoNordisk
 89 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 90 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 91 Stephen Clancey (Irl) TeamNovoNordisk
 92 Donato De Iesco (Ita) Bardiani-CSF
 93 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Paolo Cravanzola (Ita) TeamNovoNordisk
 95 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Pro     12:58
 97 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional
 98 Martijn Verschoor (Ned) TeamNovoNordisk
 99 Kasper Würtz Schmidt (Den) Denmark                           14:36
100 Nikola Aistrup (Den) Riwal                                   14:48
101 Nicolai Br?chner (Den) Denmark                               14:49
102 Casper Folsach (Den) Denmark
103 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water               14:52
104 Justin Stuart Morris (Aus) TeamNovoNordisk                   14:59
105 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol                           17:23
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
DNS Martin Toft Madsen (Den) Denmark

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          12:34:59
  2 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Belisol                             00:18
  3 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:20
  4 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                              00:21
  5 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:22
  6 Jonas Aaen J?rgensen (Den) Riwal
  7 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                          00:23
  8 Daniel Schorn (Aut) TeamNetApp - Endura                      00:24
  9 Rasmus Guldhammer (Den) Team Trefor - Blue Water
 10 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 11 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 12 Rasmus Mygind (Den) Team Trefor - Blue Water
 13 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:27
 14 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:30
 15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 16 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water
 18 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 19 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Troels R. Vinther (Den) Cult Energy Vital Water
 21 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 23 Andreas Schillinger (Ger) TeamNetApp - Endura
 24 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Magnus Cort Nielsen (Den) Cult Energy Vital Water            00:36
 26 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:39
 27 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional             00:43
 28 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Vital Water               00:46
 29 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            01:14
 30 Oliver Naesen (Bel) Lotto Belisol                            01:39
 31 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                      01:51
 32 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional       01:52
 33 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      02:29
 34 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                02:33
 35 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                       03:38
 36 Rasmus Quaade (Den) Team Trefor - Blue Water                 03:54
 37 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           03:56
 38 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                         04:03
 39 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   04:10
 40 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            04:11
 41 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            04:19
 42 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             05:19
 43 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       05:55
 44 Ralf Matzka (Ger) TeamNetApp - Endura                        06:11
 45 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark                              07:30
 46 Kevin De Mesmaeker (Bel) TeamNovoNordisk                     07:33
 47 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Professional
 48 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water          08:02
 49 Andrea Piechele (Ita) Bardiani-CSF                           08:18
 50 Kasper Klostergaard (Den) Riwal                              08:38
 51 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        09:17
 52 Cesare Benedetti (Ita) TeamNetApp - Endura                   09:42
 53 Morten ?llegaard (Den) Riwal                                 10:07
 54 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                               10:41
 55 Mikkel Mortensen (Den) Riwal
 56 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                            10:42
 57 Emil B. Halvorsen (Den) Riwal                                11:28
 58 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                  11:31
 59 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 60 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                            11:44
 61 Mark S. Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water              11:51
 62 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           12:38
 63 Frantisek Padour (Cze) TeamNetApp - Endura                   12:42
 64 Dario Mantelli (Ita) Bardiani-CSF                            12:52
 65 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Professional           13:29
 66 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water                  13:49
 67 Christopher Lisson (Den) Denmark
 68 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                14:01
 69 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF                            14:21
 70 Nicolai Br?chner (Den) Denmark                               14:59
 71 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        15:18
 72 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 73 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water              15:27
 74 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional
 75 Michael Schwarzmann (Ger) TeamNetApp - Endura                15:41
 76 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          15:45
 77 Scott R. Ambrose (NZl) TeamNovoNordisk                       15:47
 78 Alexander Maes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   16:23
 79 Martin H. Gr?n (Den) Riwal                                   16:37
 80 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: