Tour de Pologne 2014: etap 6: nietykalny Rafał Majka!

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) po ataku na finałowym podjeździe odniósł zwycięstwo na trasie szóstego etapu Tour de Pologne. 24-letni Polak objął również prowadzenie w klasyfikacji generalne wyścigu.

Najtrudniejszy odcinek tegorocznego wyścigu początkowo prowadził do Zakopanego, gdzie na małej rundzie (3 x 5,3 km) wyznaczono dwie premie specjalne. Następnie wjechał na dobrze znaną górzystą pętlę o długości 38,4 km, pokonywaną czterokrotnie. Droga poprowadził przez Ząb (31,9 km - 70,3 km - 108,7 km - 147,1, km; kat. 1; 4 km, 5,8%, max. 11,4%), Gliczarów Górny/Ściana Bukovina (46,2 km - 84,6 km - 123 km - 161,4; kat. 1; 5,5 km, 5,7%, max. 21,5%) oraz końcowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej (58,2 km - 96,6 km - 135 km - 174 km; 3 km, 4,8%, max. 11,5%).

Po kilkunastu nieudanych skokach zaczepnych ucieczka zawiązała się na pierwszej wspinaczce pod Ząb (31,9 km). Grupę utworzyli lider klasyfikacji górskiej Maciej Paterski (CCC Polsat), Damiano Caruso (Cannondale), Christain Meier (Orica), Sergey Lagutin (Rusvelo), Alexis Vuillermoz (Ag2r), Sergiei Chernetckii (Katusha), Davide Malacarne (Europcar) i Johannes Froehglinger (Giant).

Ósemka szybko wypracowała 5 minut przewagi, ale na drugą dużą pętlę wjechała z mniejszym zapasem - 4:10. W czołówce punkty na górskich premiach kosił Paterski, natomiast z tyłu peleton prowadzony przez Tinkoff-Saxo kontrolował w pełni sytuację. Przedostanie okrążenie rozpoczął ze stratą 2:25, a na ostanie wjechał spóźniony tylko 50 sekund.

Ząb (147,1 km) na czele przetrzymali jeszcze Meier, Caruso i Vuillermoz, ale 24 kilometrów przed metą cała akcja przeszła do historii. Coraz wyższe tempo nieprzerwanie dyktowała ekipa Rafała Majki.

Podjazd pod Gliczarów Górny, z maksymalnym nachyleniem 21,5%, rozpoczęła około 35-osobowy peletonik. Pierwszy ruszył tam Davide Villella (Cannondale), następnie Giampaolo Caruso (Katusha). Z czołówki spłynął lider Petr Vakoc (Omega Pharma-Quick Step).

Na najtrudniejszym odcinku zaatakował Majka. Do Polaka dojechali najpierw Caruso, Jon Izaguirre (Movistar) i Warren Barguil (Giant), a następnie Robert Gesink (Belkin), Wout Poels (Omega Pharma ), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Lars Petter Nordhaug (Belkin). Majka ponowił atak, ale rywale nie dali się zgubić.

Na zjeździe ruszył posiadający duże straty w klasyfikacji Nordhaug, jednak Norweg szybko został doścignięty. Druga grupa z Vakocem traciła 10 sekund.

Przed końcowym podjazdem obie grupy połączyły się. Oliver Zaugg (Tinkoff-Saxo) wrócił do narzucania tempa dla Majki, co sprawiło, że 3,8 kilometra przed metą Vakoc ponownie zaczął tracić kontakt z czołówką.

2,5 kilometra przed kreską Majka zaatakował. Zerwał wszystkich z koła i rozpoczął metr, po metrze zdobywanie terenu.

Końcówka nieco wypłaszczała się, Polaka starała się tam dojść dwójka z Movistar- Izaguirre i Benat Intxausti.

Nic z tego. Nasz zawodnik wytrzymał do samego końca, meldując się na mecie z 10-sekundowym zapasem na Hiszpanami. Piąty ze stratą 20 sekund zameldował się Przemek Niemiec.

W sobotę wyścig zakończy jazda indywidualna na czas (25 km) na trasie krakowski rynek - Wieliczka - krakowski rynek. Start pierwszego kolarza około 15:00, przyjazd ostatniego - 18:30.

Wyniki 6. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska (174 km):

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                             4:40:58
  2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:10
  3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
  4 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     00:19
  5 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       00:20
  6 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
  7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
  8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
  9 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           00:26
 11 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           00:27
 12 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 13 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        00:42
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:48
 15 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 17 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 18 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 19 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 20 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   01:11
 21 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                            01:13
 22 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                          02:46
 23 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Davide Villella (Ita) Cannondale
 25 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 26 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 27 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 29 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             04:42
 30 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team
 31 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 32 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 34 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 35 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 36 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 06:14
 37 Paweł Cieślik (Pol) Poland                                   06:30
 38 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 06:43
 39 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 40 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                         10:10
 41 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 42 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 43 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 44 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           10:35
 45 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 46 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 47 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 48 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 49 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 50 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha
 51 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 52 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 53 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   11:15
 54 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                11:53
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 56 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 57 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 58 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 59 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 60 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 61 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 62 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 63 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 64 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 65 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 66 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              12:39
 67 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           14:17
 68 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 69 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 70 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              16:18
 71 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               16:27
 72 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      20:33
 73 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 74 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 75 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 77 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 78 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 79 Paweł Franczak (Pol) Poland
 80 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 81 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 82 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 83 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 84 Bartosz Warchoł (Pol) Poland
 85 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
 86 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 87 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 88 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 89 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 90 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 91 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 92 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 93 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 94 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 95 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 96 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 97 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
 98 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 99 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
100 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
101 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
102 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
103 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
104 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
105 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
106 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp
107 David Tanner (Aus) Belkin Pro
108 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
109 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
110 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
111 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
112 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
113 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
114 Kamil Gradek (Pol) Poland
115 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    26:10
116 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
117 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
118 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
119 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
120 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        31:34
121 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
122 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
123 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
124 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
125 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland
126 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
127 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
128 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
129 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
130 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
131 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
132 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
133 Marco Haller (Aut) Team Katusha
134 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
135 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
136 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
137 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
DNF Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
DNF Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
DNF Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
DNF Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
DNF Oscar Gatto (Ita) Cannondale
DNS Theo Bos (Ned) Belkin Pro
DNF Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
DNF Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
DNF Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
DNF Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
DNS Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
DNS Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
DNF Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
DNF Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
DNF Konrad Dąbkowski (Pol) Poland
DNF Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
DNF Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr

Punkty

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                  20 pkt
  2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                   19
  3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                      18
  4 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                        17
  5 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                          16
  6 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      15
  7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         14
  8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                                  13
  9 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                             12
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              11
 11 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                              10
 12 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      9
 13 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                            8
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  7
 15 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6
 16 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                                  5
 17 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             4
 18 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    3
 19 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    2
 20 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       1

Premie górskie

Ząb (kat 1) km. 31.9

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10 pkt
  2 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            7
  3 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  5
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         3
  5 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  2

Gliczarów górny (kat. 1) km. 46.2

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10 pkt
  2 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                     7
  3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            5
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         3
  5 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  2

Ząb (kat. 1) km. 70.3

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10 pkt
  2 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            7
  3 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     5
  4 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             3
  5 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                             2

Gliczarów górny (kat. 1) km. 84.6

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10 pkt
  2 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            7
  3 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             5
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         3
  5 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  2

Ząb (kat. 1) km. 108.7

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10 pkt
  2 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                     7
  3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            5
  4 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     3
  5 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             2

Gliczarów górny (kat. 1) km. 123

  1 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                    10 pkt
  2 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       7
  3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            5
  4 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             3
  5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2

Ząb (kat. 1) km. 147.1

  1 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                           10 pkt
  2 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         7
  3 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  5
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       3
  5 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               2

Gliczarów górny - premia im. Joachima Halupczoka (kat. 1) km. 161.4

  1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                           20 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         14
  3 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      10
  4 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                                   6
  5 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              4

Drużynowo

  1 Movistar Team                                             14:04:02
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                    00:26
  3 AG2R La Mondiale                                             04:43
  4 BMC Racing Team                                              04:49
  5 Cannondale                                                   05:12
  6 Tinkoff-Saxo                                                 10:15
  7 Lotto Belisol                                                11:02
  8 CCC Polsat Polkowice                                         11:05
  9 Belkin Pro                                                   11:47
 10 Lampre-Merida                                                13:51
 11 Team Giant-Shimano                                           14:04
 12 Team Sky                                                     14:32
 13 Team Katusha                                                 20:22
 14 RusVelo                                                      28:25
 15 Team Europcar                                                28:26
 16 Orica Greenedge                                              29:21
 17 Garmin Sharp                                                 33:17
 18 Poland                                                       37:48
 19 Astana Pro Team                                              43:11
 20 Trek Factory Racing                                          50:08
 21 FDJ.fr                                                       51:51

Klasyfikacja po 6. etapie

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                            29:46:17
  2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:18
  3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   00:22
  4 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     00:39
  5 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          00:40
  6 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro
  7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
  8 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           00:46
 10 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                  00:47
 11 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                   00:57
 12 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                   01:06
 13 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:08
 14 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 15 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           01:13
 17 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                01:25
 18 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                            01:33
 19 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   01:43
 20 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                          03:06
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                           03:15
 22 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 23 Davide Villella (Ita) Cannondale                             03:23
 24 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 25 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale           03:44
 26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     03:58
 27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           05:02
 28 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                      05:15
 29 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              05:26
 30 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          05:54
 31 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         06:19
 32 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             06:47
 33 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                         07:03
 34 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 07:38
 35 Paweł Cieślik (Pol) Poland                                   07:59
 36 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 08:03
 37 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                           09:52
 38 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                         10:47
 39 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          11:26
 40 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                   11:31
 41 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                 11:33
 42 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                11:43
 43 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        11:51
 44 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                 11:53
 45 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           12:29
 46 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                      12:30
 47 Kamil Zieliński (Pol) Poland
 48 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         13:22
 49 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             13:40
 50 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           14:12
 51 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                           14:23
 52 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              15:03
 53 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       15:05
 54 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           18:05
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 19:00
 56 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               20:21
 57 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      20:22
 58 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         20:45
 59 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   20:55
 60 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            21:17
 61 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                              21:39
 62 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 22:00
 63 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                        22:32
 64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          22:53
 65 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           23:04
 66 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 23:22
 67 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              23:47
 68 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             25:11
 69 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    25:19
 70 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                25:48
 71 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               26:13
 72 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              27:28
 73 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       28:56
 74 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       29:12
 75 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                             29:48
 76 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        29:54
 77 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                29:57
 78 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                30:19
 79 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      30:20
 80 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      31:02
 81 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           31:30
 82 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           32:50
 83 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            33:15
 84 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            35:07
 85 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            35:18
 86 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             35:34
 87 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             35:57
 88 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        36:52
 89 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            37:21
 90 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             39:14
 91 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   39:21
 92 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                               39:25
 93 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              39:38
 94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      39:51
 95 Bartosz Warchoł (Pol) Poland                                 40:21
 96 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         40:57
 97 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             41:16
 98 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                41:20
 99 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          41:32
100 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            41:37
101 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                         41:51
102 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            41:57
103 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           42:52
104 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  43:01
105 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              43:31
106 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                44:03
107 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        44:41
108 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              45:36
109 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    46:18
110 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   46:29
111 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  46:31
112 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                     46:41
113 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    47:08
114 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  48:15
115 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              49:35
116 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       49:58
117 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    50:16
118 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              50:25
119 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 50:26
120 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            52:09
121 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          52:28
122 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       52:32
123 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         53:00
124 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          53:12
125 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        53:26
126 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            53:54
127 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              54:42
128 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           55:23
129 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 56:35
130 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                           01:01:58
131 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                  01:02:45
132 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                    01:02:52
133 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 01:03:41
134 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                               01:05:45
135 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                         01:16:18
136 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                   01:25:52
137 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                            01:44:39

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       66 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          47
  3 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    42
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                  40
  5 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                38
  6 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                   38
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              37
  8 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 37
  9 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                      36
 10 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          33
 11 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         30
 12 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
 13 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
 14 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    29
 15 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                          27
 16 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        27
 17 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      26
 18 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                26
 19 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      24
 20 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                           21

Klasyfikacja górska

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      81 pkt
  2 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                           56
  3 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                    24
  4 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                           20
  5 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         19
  6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                        18
  7 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                 14
  8 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                            13
  9 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                            10
 10 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      10
 11 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        9
 12 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     8
 13 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                7
 14 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             7
 15 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  7
 16 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                                   6
 17 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  6
 18 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             5
 19 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              4
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   3

Klasyfikacja aktywnych

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                11 pkt
  2 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6
  3 Paweł Bernas (Pol) Poland                                        6
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       6
  5 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        6
  6 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  7 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  8 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   4
  9 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 3
 10 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            3
 11 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  3
 12 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           2
 13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 14 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2
 15 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                            2
 16 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1
 17 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             89:20:59
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                    00:31
  3 BMC Racing Team                                              04:58
  4 AG2R La Mondiale                                             05:37
  5 Cannondale                                                   06:07
  6 CCC Polsat Polkowice                                         11:55
  7 Lampre-Merida                                                14:17
  8 Team Giant-Shimano                                           14:43
  9 Tinkoff-Saxo                                                 15:17
 10 Lotto Belisol                                                15:58
 11 Team Sky                                                     16:39
 12 Belkin Pro                                                   24:31
 13 Team Katusha                                                 26:48
 14 RusVelo                                                      29:36
 15 Orica Greenedge                                              32:39
 16 Team Europcar                                                34:07
 17 Poland                                                       51:58
 18 Garmin Sharp                                                 53:57
 19 Astana Pro Team                                              54:25
 20 Trek Factory Racing                                       01:00:42
 21 FDJ.fr                                                    01:28:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: