Tour of Utah 2014: etap 4

Amerykanin Thomas Danielson (Garmin-Sharp) po wspinaczce na Powder Mountain wygrał po końcowej wspinaczce czwarty etap Tour of Utah i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

36-latek na ostatnich 5 kilometrach zdołał wypracować przewagę 56 sekund nad drugim na mecie Belgiem Benem Hermansem (BMC). Trzeci, sekundę później, przyjechał Christopher Horner (Lampre-Merida).

Danielson, który na trasie w Utah broni tytułu sprzed roku, w klasyfikacji generalnej ma blisko minutę zapasu nad Hermansem i Hornerem, a także ponad półtorej minuty nad Winnerem Anaconą (Lampre-Merida).

fot. Slipstream Sports

Wyniki 4. etapu Tour of Utah 2014 (2.1), Ogden - Powder Mountain (168,5 km):

  1 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp                     4:18:53
  2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                              00:57
  3 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
  4 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                       01:47
  5 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos      02:07
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
  7 George Bennett (NZl) Cannondale                                02:26
  8 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          02:31
  9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                              02:48
 10 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling               02:51
 11 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                       02:56
 12 Christopher Butler (USA) Hincapie Sportswear Development T     03:03
 13 Rob Britton (Can) Team SmartStop                               03:38
 14 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team            04:11
 15 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman      04:16
 16 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis                   04:19
 17 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing                     04:44
 18 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team          05:26
 19 Logan Swirbul (USA) Bissell Development Team                   05:37
 20 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling                 05:45
 21 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                              05:50
 22 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team
 23 James Oram (NZl) Bissell Development Team                      05:53
 24 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp                             05:55
 25 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home        06:24
 26 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team     06:39
 27 Dylan Theuns (Bel) BMC Racing Team                             07:15
 28 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                           07:53
 29 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                  11:05
 30 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp                         13:03
 31 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 32 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 33 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                        13:19
 34 Joshua Berry (USA) Team SmartStop                              13:40
 35 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                  13:50
 36 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop                          14:20
 37 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling                14:42
 38 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team     14:56
 39 Martijn Tusveld (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 40 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                       15:09
 41 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team                              15:53
 42 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 43 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team           16:20
 44 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
 45 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                              16:52
 46 Pedro Autran Dourado Dutra Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose D
 47 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos     17:56
 48 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      18:54
 49 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 50 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home           20:10
 51 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team        21:23
 52 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 53 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 54 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 55 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 56 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp
 57 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 58 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                            22:27
 59 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                  23:02
 60 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 61 Martijn Keizer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                   23:05
 62 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                          24:49
 63 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp
 64 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 66 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
 67 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
 68 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp
 69 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 70 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 71 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Team Garmin-Sharp
 72 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 73 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 74 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 75 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 76 Antonio Fernando Prestes Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos
 77 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
 78 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 79 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk
 80 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 81 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk
 82 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 83 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 84 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop
 85 Shane Kline (USA) Team SmartStop
 86 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
 87 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 88 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 89 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 90 Andrea Vaccher (Ita) Lampre-Merida
 91 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 92 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 93 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 94 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team
 95 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
 96 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
 97 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team
 98 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing
 99 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
100 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
101 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
102 Chris Putt (USA) Bissell Development Team
103 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
104 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
105 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
106 Robbie Hucker (Aus) Drapac Professional Cycling
107 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing                          25:51
108 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling     27:23
DNF Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
DNF Andre Almeida (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos Campos
DSQ Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
DSQ Juraj Sagan (Svk) Cannondale
DSQ Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp                    18:42:53
  2 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida                         00:57
  3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
  4 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                       01:47
  5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  02:07
  6 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos Campos
  7 George Bennett (NZl) Cannondale                                02:26
  8 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          02:31
  9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                              02:43
 10 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling               02:51
 11 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                       02:56
 12 Christopher Butler (USA) Hincapie Sportswear Development T     03:03
 13 Rob Britton (Can) Team SmartStop                               03:57
 14 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis                   04:10
 15 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team            04:11
 16 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman      04:16
 17 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing                     04:44
 18 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team          05:26
 19 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team                            05:35
 20 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling                 05:45
 21 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp                             05:50
 22 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 23 James Oram (NZl) Bissell Development Team                      05:53
 24 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home        06:24
 25 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team     06:39
 26 Dylan Theuns (Bel) BMC Racing Team                             07:15
 27 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                  11:05
 28 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                         13:03
 29 Joshua Berry (USA) Team SmartStop                              13:40
 30 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                  13:50
 31 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team     14:50
 32 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                       15:09
 33 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team           16:15
 34 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
 35 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                              16:52
 36 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home           20:55
 37 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team        21:23
 38 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 39 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                            22:22
 40 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                  23:02
 41 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                               24:32
 42 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                             24:49
 43 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 44 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 45 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                           26:09
 46 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team         26:16
 47 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                        26:32
 48 Logan Swirbul (USA) Bissell Development Team                   26:48
 49 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team                              27:14
 50 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling     27:23
 51 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling                27:55
 52 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                               29:01
 53 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                         29:14
 54 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp                         30:02
 55 Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter     32:07
 56 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team        33:58
 57 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest-Sao Jose Dos     34:48
 58 Travis McCabe (USA) Team SmartStop                             34:59
 59 Martijn Tusveld (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  35:22
 60 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop                          35:31
 61 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         36:21
 62 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                38:02
 63 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
 64 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Team Garmin-Sharp
 65 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 66 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing
 67 Chris Putt (USA) Bissell Development Team
 68 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 69 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk
 70 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp                          39:19
 71 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team          39:32
 72 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 73 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                  39:42
 74 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team
 75 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      40:41
 76 Julian Kyer (USA) Team SmartStop                               41:12
 77 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                       41:18
 78 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                   42:25
 79 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team        42:50
 80 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
 81 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 82 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 83 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop                            43:08
 84 Shane Kline (USA) Team SmartStop                               43:11
 85 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                43:38
 86 Martijn Keizer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                   43:46
 87 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        44:00
 88 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team      45:02
 89 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk                      45:16
 90 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp                          45:17
 91 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                        45:37
 92 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team           46:19
 93 Pedro Autran Dourado Dutra Nicacio (Bra) Funvic Brasilinve     47:01
 94 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team                    47:53
 95 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            48:18
 96 Robbie Hucker (Aus) Drapac Professional Cycling                48:27
 97 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
 98 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp
 99 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
100 Andrea Vaccher (Ita) Lampre-Merida                             49:40
101 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      50:08
102 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home        50:10
103 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team               50:47
104 Antonio Fernando Prestes Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest     51:30
105 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  52:08
106 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing                          53:15
107 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home           53:33
108 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    54:40

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: