Tour de France 2014: etap 19 - przekroje/mapki

25 lipca: Maubourguet - Bergerac (208,5 km).

Kolarze pożegnali się z wysokimi górami. Etap po raz drugi w historii Touru wystartuje w Maubourguet, natomiast  zakończy się w malowniczo usytuowanym Bergerac, leżącym w regionie winiarskim słynącym z wina Monbazillac. Tour odwiedzał je trzykrotnie, a w 199 roku triumfował tu Jacky Durand..

tdf14-mapa19

Peleton czeka prawie 209 kilometrów jazdy po zupełnie płaskim terenie w kierunku północnym. Ciekawie zrobi się na 195 kilometrze, gdy rozpocznie się jedyny podjazd - Côte de Monbazillac (kat. 4; 195,4 km; 1,3 km; 7,6%). Za sprawą mocnego tempa wspinaczka może pozbawić szans najlepszych sprinterów wyścigu. Jednak, aby to zrobić, takie zespołu jak Cannondale lub Orica musiałby narzucić piekielnie mocne tempo.

Po hopce na kolarzy czeka zjazd i jazda po płaskim do mety. Na ostatnim kilometrze na zawodników czekają dwa zakręty w lewo, które mogą wprowadzić wiele zamieszania.

Ostatnia szansa dla sprinterów przed Paryżem. To powinna być walka trzech sprinterów wyścigu - Marcela Kittela, Alexandra Kristoffa i Andre Greipela. Dołączą do nich inni, głodni zwycięstwa m.in. Bryan Coquard, Arnaud Demare, Romain Feillu. Jeśli któraś z ekip zdecyduje się wykorzystać pagórek znajdujący się tuż przed metą, to z może to być Cannondale dla Petera Sagana, Omega Pharma dla Matteo Trentina lub Saxo-Tinkoff dla Daniele Benattiego.

Lotna premia: 130,5 km

tdf14-profil19

Górskie premie:
Côte de Monbazillac (kat. 4; 195,4 km; 1,3 km; 7,6%)

tdf14-finisz19

Start do etapu o godz. 12:25, planowany finisz: 17:09-17:37.

Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:15.

mapki: ASO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: