Jonathan Tiernan-Locke zawieszony na dwa lata

Jonathan Tiernan-Locke otrzymał karę dwuletniego zawieszenia za naruszenie przepisów antydopingowych.

Brytyjczyk został wysłany na dwuletni odpoczynek od profesjonalnego ścigania ze względu na nieprawidłowości, jakie w jego paszporcie biologicznym znaleźli eksperci Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Wartości wskazujące na niedozwolone wspomaganie dotyczą wyścigu Tour of Britain 2012.

UCI o zawieszeniu poinformowała przez wpisanie zawodnika na listę ukaranych za doping, która znajduje się na oficjalnej stronie Unii. Dopiero później pojawiła się oficjalna informacja, w której rządzące kolarstwem ciało zawiadamia, że wyrok skazujący nałożył rozpatrujący sprawę panel Brytyjskiej Agencji Antydopingowej (UKAD).

Zespół Sky, w którym ostatnio ścigał się syn Albionu, wydał już oświadczenie, w którym ogłosił natychmiastowe rozwiązanie kontraktu z zawieszonym zawodnikiem.

Tiernan-Locke we wrześniu 2013 roku otrzymał od UCI zawiadomienie o nieprawidłowościach w parametrach krewi z okresu Tour of Britain 2012. W grudniu tego samego roku rozpoczęło się postępowanie wyjaśniające. Jeżdżący ówcześnie w barwach kontynentalnego zespołu Endura Tiernan-Locke był rewelacją sezonu - wygrał Tour Mediterraneen, Tour du Haut Var, Tour Alsace, a przede wszystkim Tour of Britain.

Dzięki zwycięstwu w brytyjskim wyścigu, Tiernan-Locke otrzymał angaż w ekipie Dave'a Brailsforda. Od czasu gdy Unia powiadomiła go o zaistniałej sytuacji, Brytyjczyk nie reprezentował barw zespołu.

Dyskwalifikacja rozpoczęła się 1 stycznia 2013 roku i zakończy się z końcem 2015 roku. W jej skutek anulowano wyniki osiągnięte przez Brytyjczyka w Tour of Britain 2012 oraz mistrzostwach świata 2012.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: