Mistrzostwa Polski 2014: jazda indywidualna na czas elity mężczyzn

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zdobył tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

24-latek na dystansie 40 kilometrów pokonał o 27 sekund obrońcę tytułu – Macieja Bodnara (Cannondale) i o 2:01 Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

Walka o tytuł mistrza Polski rozgrywana była w pochmurnej i lekko deszczowej Zawoni, na trasie o długości 40 kilometrów. Zmagania bardzo mocno rozpoczął Bartosz Huzarski, na pierwszych punktach pomiaru ustanawiając najlepsze czasy, ale kilka kilometrów przed metą złapana guma odebrała kolarzowi grupy NetApp nadzieję na zdobycie brązowego medalu.

Walka o złoto, zgodnie z przewidywaniami, była wyłączną sprawą pomiędzy Michałem Kwiatkowskim i Maciejem Bodnarem. Rywalizujące ze sobą duo od startu szło łeb w łeb. Początkowo minimalnie prowadził Bodnar, który na półmetku wyprzedzał Kwiatkowskiego o niespełna jedną sekundę, ale na ostatnich 16 kilometrach znacząco przyspieszył “Kwiatek”, uzyskując blisko półminutową przewagę. Tym samym wygrał swój pierwszy tytuł mistrza Polski w jeździe na czas w gronie zawodowców.

Wyniki wyścigu o mistrzostwo Polski 2014 elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas, Zawonia – Zawonia (40 km):

1. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step)           48:33
2. Maciej Bodnar (Cannondale)                             00:27
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)                  02:01