Tour de Suisse 2014: etap 3: zwycięstwo Petera Sagana

Słowak Peter Sagan triumfował na mecie trzeciego etapu Tour de Suisse. Kolarz Cannondale pokonał na finiszowych metrach Michaela Albasiniego (Orica) i Sergio Henao (Sky).

Prowadzenie w wyścigu utrzymał Niemiec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step).

Bilet na długą wycieczkę dnia wygrali Martin Kohler (BMC Racing) i Steven Kruijswijk (Belkin), którym przed 25 kilometrem powiódł się zamiar oderwania od reszty stawki. Dwójka mocnych harcowników zdobyła przewagę wynoszącą 5 minut, natomiast po pierwszej z trzech górskich premii, Hauptstrasse (kat. 2; 82,8 km; 11,5 km; 3,7%), różnica spadła do 3:45.

Niekorzystny dla uciekinierów trend był kontynuowany. Wasserfluh (kat. 2; 137,2 km; 3,4 km; 6,8%) rozpoczęła ponownie cała grupa. Zaatakowali tam Nino Schurter (Orica), Laurent Didier (Trek), Marcel Wyss (IAM) i Bjorn Thurau (Europcar). Ten ostatni szybko odpadł, za to czołówkę wzmocnili Tosh Van Der Sande (Lotto) z Valerio Agnolim (Astana).

Przewaga piątki nie była znaczna, prowadzony przez Omega Pharma-Quick Step, a następnie Garmin-Sharp peleton starał się by nie przekroczyła minuty.

Zbocze Wäldlerstrasse (kat. 2; 180,3 km; 2,7 km; 6,5%) odłączyło z prowadzącej grupy Didiera. Różnica stopniała tam do 14 sekund.

Do pościgu włączyła się drużyna FDJ.fr. Ryzyko na krętych zjazdach podjął Van Der Sande, a próbujący dojechać do Belga Agnoli nieprzyjemnie wypadł z trasy.

Uciekający kolarz Lotto został doścignięty 7,5 kilometra przed kreską. Rozpędzona grupa wpadła po chwili na końcowy odcinek o długości 3,4-kilometra, wiodący w górę jezdnią o średnim nachyleniu 5,62%.

Lider wyścigu Tony Martin został wyprowadzony na czoło topniejącego peletonu. Podjazd zakończył finisz z około 50-osobowej grupy. Pierwszy końcowy zakręt opuścił Albasini, ale na ostatnich 100 metrach bez najmniejszych kłopotów wyszedł mu z koła Sagan.

fot. Tour de Suisse

Wyniki 3. etapu Tour de Suisse 2014 (WT), Sarnen - Heiden (202,9 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                   5:22:09
  2 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
  3 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
  4 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  7 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
  8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
  9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 12 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka                              00:05
 13 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 14 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 16 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 17 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 18 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 19 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 20 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
 21 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 23 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro
 24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
 26 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
 27 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 29 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 30 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 31 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 32 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro
 33 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 34 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 35 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 36 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 37 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 38 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 39 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 40 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 41 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:14
 42 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 43 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 44 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 45 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp                    00:43
 46 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           00:48
 47 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 01:03
 48 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 49 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 50 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   01:15
 51 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                01:25
 52 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  01:29
 53 Christian Knees (Ger) Team Sky
 54 Christiano Salerno (Ita) Cannondale
 55 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 56 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 58 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team
 59 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 60 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 61 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 62 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 63 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 64 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 65 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 66 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 68 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 69 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 70 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 71 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 72 Gr?gory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 73 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          01:47
 74 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   02:25
 75 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 76 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:40
 77 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          02:44
 78 C?dric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       03:01
 79 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                                   03:13
 81 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 82 S?bastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 83 J?r?my Roy (Fra) FDJ.fr
 84 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 85 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
 86 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 87 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  04:22
 88 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 89 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 90 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 91 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 92 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 93 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 94 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 95 Maximilian Richeze (Arg) Lampre-Merida
 96 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 97 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
 98 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 99 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro
100 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
101 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
102 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
103 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
104 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
105 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
106 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
107 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
108 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
109 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 06:12
110 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    06:14
111 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           06:33
112 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                              07:38
113 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             07:41
114 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             07:48
115 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
116 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
117 Edward King (USA) Cannondale                                     08:29
118 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             08:32
119 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
120 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
121 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
122 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
123 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
124 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                             10:09
125 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              10:16
126 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                  11:27
127 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
128 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
129 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            12:47
130 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
131 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
132 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
133 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
134 Chris Anker S?rensen (Den) Tinkoff-Saxo
135 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
136 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
137 Ben Swift (GBr) Team Sky
138 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro
139 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
140 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
141 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
142 Marco Haller (Aut) Team Katusha
143 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
144 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
145 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
146 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
147 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
148 Luke Rowe (GBr) Team Sky
149 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
150 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
151 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      15:25
152 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
153 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
154 S?bastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
155 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
156 J?r?me Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
157 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
158 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
159 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
160 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step
161 Moreno Moser (Ita) Cannondale
162 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
163 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
164 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
165 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
166 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
167 Philip Deignan (Irl) Team Sky
168 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
169 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
170 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
DNS Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing

Klasyfikacja po 3. etapie 

  1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                   10:44:34
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            00:06
  3 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:14
  4 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   00:17
  5 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             00:23
  6 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  00:27
  7 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
  8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               00:28
  9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  00:29
 10 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 11 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 12 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka                              00:31
 13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       00:35
 14 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          00:36
 15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
 16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                   00:37
 17 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   00:38
 18 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 19 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         00:39
 20 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         00:43
 21 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 22 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                    00:44
 23 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro
 24 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                            00:46
 25 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       00:51
 26 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 27 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                           00:52
 28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          00:53
 29 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               00:55
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:58
 31 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    01:00
 32 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     01:02
 33 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             01:04
 34 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   01:10
 36 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling                                 01:11
 37 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 01:16
 38 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      01:17
 39 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 40 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     01:19
 41 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:23
 42 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          01:26
 43 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
 44 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 01:36
 45 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         01:43
 46 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 47 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             02:06
 48 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   02:07
 49 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           02:12
 50 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           02:19
 51 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 52 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida         02:31
 53 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team                              02:32
 54 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  02:46
 55 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   02:48
 56 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   02:52
 57 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    02:54
 58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                             03:10
 59 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         03:12
 60 Christiano Salerno (Ita) Cannondale                              03:26
 61 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          03:40
 62 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 03:47
 63 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                                 04:02
 64 J?r?my Roy (Fra) FDJ.fr                                          04:07
 65 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           04:20
 66 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            04:26
 67 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  04:30
 68 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                           05:11
 69 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro                               05:17
 70 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                          05:22
 71 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp                                 05:23
 72 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 07:00
 73 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           07:11
 74 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              07:14
 75 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           07:21
 76 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 77 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  07:30
 78 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       07:35
 79 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     07:45
 80 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          08:25
 81 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                              08:28
 82 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    08:42
 83 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                         08:49
 84 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                           09:38
 85 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 10:38
 86 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                10:42
 87 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                                10:47
 88 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   11:03
 89 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
 90 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              11:27
 91 Gr?gory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           11:37
 92 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 93 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              11:42
 94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          12:08
 95 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         12:25
 96 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                            13:16
 97 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                              13:21
 98 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                               13:35
 99 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         14:12
100 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          14:30
101 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  15:05
102 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         15:09
103 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    15:47
104 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 16:49
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         18:07
106 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             18:46
107 Edward King (USA) Cannondale                                     18:52
108 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              19:07
109 C?dric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       20:12
110 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                                   20:18
111 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 20:36
112 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       21:27
113 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   22:14
114 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       22:23
115 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  22:34
116 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                22:51
117 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               23:05
118 S?bastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                          23:19
119 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        23:38
120 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       23:51
121 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                23:59
122 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        24:05
123 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              24:28
124 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
125 Maximilian Richeze (Arg) Lampre-Merida                           24:30
126 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
127 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             24:37
128 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
129 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         25:37
130 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    25:38
131 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
132 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             25:56
133 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      28:23
134 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             28:38
135 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             28:53
136 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        29:20
137 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                              29:53
138 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                             30:02
139 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              30:07
140 Chris Anker S?rensen (Den) Tinkoff-Saxo                          30:21
141 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        30:38
142 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                  31:17
143 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                31:19
144 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            31:55
145 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 32:20
146 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         32:22
147 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  32:42
148 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro                                 32:45
149 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               32:50
150 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             32:57
151 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                   33:00
152 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
153 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                           33:17
154 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      34:12
155 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    34:42
156 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                    35:05
157 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                      35:12
158 J?r?me Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      35:18
159 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                35:20
160 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   35:23
161 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                                35:24
162 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step                     35:31
163 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
164 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                          35:38
165 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           35:49
166 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
167 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol                                 35:56
168 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    36:08
169 S?bastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          36:40
170 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  39:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: