Criterium du Dauphine 2014: etap 4: zwycięstwo Yuriya Trofimova

Yuriy Trofimov odniósł zwycięstwo na trasie czwartego etapu Criterium du Dauphine. 30-letni kolarz grupy Katusha rozstrzygającą akcję przeprowadził na przełęczy Manse, meldując się samotnie na mecie w Gap.

Brytyjczyk Chris Froome (Sky) przyjechał w peletonie, pozostając na czele wyścigu.

Ucieczkę dnia zawiązała mocna grupa 13 zawodników w składzie: Andriy Grivko (Astana), Christian Meier (Orica), Imanol Erviti (Movistar), Maxime Bouet (Ag2r), Romain Sicard (Europcar), Pim Lightart (Lotto), Gustav Larsson (IAM), Damiano Caruso (Cannondale), Bob Jungels (Trek), Peter Velits (BMC), Yuriy Trofimov (Katusha), Jan Bakelants (Omega Pharma) i Lars-Petter Nordhaug (Belkin).

Ponieważ Bouet tracił do lidera wyścigu zaledwie 2:43, peleton nie pozwolił uciekinierom na zbyt wiele. Przewaga sięgnęła 4:50 (60 km), kręcąc się wokół tej wielkości przez dłuższy czas.

Do głównej atrakcji na trasie, Col de Manse (kat. 2; 155 km; 9,6 km; 5,2%), ucieczka dotarła z zapasem niespełna 3 minut.

Na przełęczy atakowali m. in. Thomas Voeckler (Europcar), Christophe Le Mevel (Cofidis), Ryder Hesjedal (Garmin), Romain Bardet (Ag2r) i Tejay Van Garderen (BMC Racing), natomiast z przodu samotne prowadzenie objął Trofimov.

Rosjanin, który przed sześcioma laty wygrał już etap Delfinatu, utrzymywał równe tempo, rozpoczynając kręte zjazdy do mety w Gap około 20 sekund przed następnymi uciekinierami i znacznie ponad 2 minuty nad grupą zasadniczą.

Trofimov ryzykując upadkiem na zakrętach utrzymał swoje prowadzenie, meldując się u celu nieniepokojony przez nikogo.

Wyniki 4. etapu Criterium du Dauphine 2014 (WT), Montélimar - Gap (167,5 km):

  1 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                               3:59:22
  2 Gustav Erik Larsson (Swe) IAM Cycling                            00:23
  3 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol                                 00:25
  4 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                            00:28
  5 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
  6 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma Quick Step
  8 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
  9 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              01:31
 10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
 11 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 12 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 13 Imanol Erviti (Spa) Movistar
 14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 16 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            02:10
 17 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 18 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 20 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 21 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 22 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
 23 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Tinkoff-Saxo
 24 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Tinkoff-Saxo
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Jhon Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 27 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                              02:10
 28 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 29 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma Quick Step
 30 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 31 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
 32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits.
 34 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 35 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 36 Kenny Elissonde (Fra) Fdj.fr
 37 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro
 38 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 39 Kristjan Koren (Slo) Cannondale
 40 George Bennett (NZl) Cannondale
 41 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 42 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 43 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 44 Richie Porte (Aus) Team Sky
 45 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 46 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar
 47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 48 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 49 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma Quick Step
 50 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 51 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                           02:10
 52 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 53 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol
 54 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 56 John Gadret (Fra) Movistar
 57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits.
 58 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 59 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 60 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
 61 Mickaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            02:20
 64 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                        02:29
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 66 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 67 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                   02:38
 68 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Team Tinkoff-Saxo
 69 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                    03:32
 70 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma Quick Step                     05:44
 71 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 72 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 73 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 74 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
 75 Bruno Pires (Por) Team Tinkoff-Saxo
 76 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 77 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 78 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                               07:01
 79 Lars Boom (Ned) Belkin Pro
 80 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              07:03
 81 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 82 Giovanni Visconti (Ita) Movistar                                 08:24
 83 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  08:26
 84 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 85 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma Quick Step                      08:41
 86 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma Quick Step
 87 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 88 Winner Anrew Anacona (Col) Lampre-Merida
 89 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   09:29
 90 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar
 91 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            09:29
 92 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 93 Kevin Reza (Fra) Team Europcar
 94 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr
 95 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 96 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 97 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      12:38
 98 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 99 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
100 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Shimano
101 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro
102 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
103 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
104 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
105 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
106 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar
107 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
108 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura
109 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
110 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
111 Frederik Willems (Bel) Lotto-Belisol
112 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
113 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
114 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
115 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
116 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
117 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
118 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol
119 Michael Valgren Andersen (Den) Team Tinkoff-Saxo
120 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
121 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
122 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
123 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
124 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Tinkoff-Saxo
125 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
126 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
127 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
128 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
129 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
130 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
131 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
132 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr
133 Nicki S?rensen (Den) Team Tinkoff-Saxo
134 Rory Sutherland (Aus) Team Tinkoff-Saxo
135 William Bonnet (Fra) Fdj.fr
136 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma Quick Step
137 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
138 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr
139 Yohan Offredo (Fra) Fdj.fr
140 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol
141 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              14:55
142 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin-Sharp
143 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura
144 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
145 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
146 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
147 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp
148 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            15:02
149 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp-Endura                          17:38
150 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp-Endura
151 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp                                    20:23
152 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
153 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp-Endura
154 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro
155 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar
156 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
157 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits.
158 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
159 Danny Pate (USA) Team Sky
DNF Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma Quick Step
DNF Lachlan David Morton (Aus) Garmin-Sharp
DNS Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano
DNS Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar
DNS Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                             14:09:19
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Tinkoff-Saxo                 00:12
  3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:21
  4 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp                               00:33
  5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol                        00:35
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            00:50
  7 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              01:01
  8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 01:22
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 10 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 01:31
 11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              01:35
 12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                             01:40
 13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 14 Gustav Erik Larsson (Swe) IAM Cycling                            01:42
 15 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits.          01:43
 16 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                           01:44
 17 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                                01:56
 18 Kenny Elissonde (Fra) Fdj.fr                                     02:01
 19 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                         02:22
 20 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                              02:24
 21 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                            02:32
 22 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar                              02:34
 23 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma Quick Step                 02:37
 24 George Bennett (NZl) Cannondale
 25 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       02:42
 26 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol                               02:47
 27 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Tinkoff-Saxo                 03:06
 28 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                03:24
 29 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                           03:28
 30 Jhon Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                03:31
 31 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                 03:42
 32 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                   03:43
 33 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp                                03:50
 34 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp                                    03:54
 35 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                        03:56
 36 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              04:01
 37 John Gadret (Fra) Movistar
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                04:36
 39 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                    05:07
 40 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                             05:19
 41 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               05:28
 42 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    05:31
 43 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               05:46
 44 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              05:49
 45 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma Quick Step                      05:51
 46 Kristjan Koren (Slo) Cannondale                                  05:52
 47 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 48 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  06:03
 49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                06:37
 50 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              07:42
 51 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 52 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    07:43
 53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits.       07:51
 54 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma Quick Step          08:12
 55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              09:01
 56 Mickaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                            09:10
 57 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits.            09:42
 58 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                            10:05
 59 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Team Tinkoff-Saxo          10:22
 60 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    10:51
 61 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      10:56
 62 Imanol Erviti (Spa) Movistar                                     11:17
 63 Winner Anrew Anacona (Col) Lampre-Merida                         12:02
 64 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          12:05
 65 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            12:06
 66 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            12:10
 67 Giovanni Visconti (Ita) Movistar                                 12:26
 68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              12:37
 69 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol                                 13:08
 70 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro                                    13:23
 71 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               13:29
 72 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                   13:40
 73 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha                            14:30
 74 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                                14:41
 75 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 14:59
 76 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                            15:09
 77 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                         15:21
 78 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma Quick Step                 15:42
 79 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                               16:28
 80 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Tinkoff-Saxo           17:16
 81 Lars Boom (Ned) Belkin Pro                                       17:24
 82 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma Quick Step                     17:50
 83 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  18:20
 84 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 85 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  18:25
 86 Kevin Reza (Fra) Team Europcar                                   19:08
 87 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma Quick Step                       20:01
 88 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol                             20:04
 89 David Millar (GBr) Garmin-Sharp                                  20:09
 90 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr                                       20:33
 91 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar                      20:43
 92 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma Quick Step                      21:32
 93 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr                                    21:46
 94 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                              21:50
 95 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              22:30
 96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         22:35
 97 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura                        22:45
 98 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            23:10
 99 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                  23:18
100 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                       23:19
101 Rory Sutherland (Aus) Team Tinkoff-Saxo                          23:28
102 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                                23:33
103 Bruno Pires (Por) Team Tinkoff-Saxo                              23:40
104 Nicki S?rensen (Den) Team Tinkoff-Saxo                           23:47
105 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  23:53
106 Yohan Offredo (Fra) Fdj.fr                                       23:58
107 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol                                 24:10
108 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale               24:30
109 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             25:02
110 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               25:57
111 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           26:43
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            26:45
113 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                26:56
114 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   27:01
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         28:51
116 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp                          28:53
117 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   29:32
118 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                                29:36
119 William Bonnet (Fra) Fdj.fr                                      29:51
120 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            30:07
121 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               30:08
122 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano             30:11
123 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                                   30:31
124 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     30:36
125 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      30:38
126 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                30:40
127 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              30:41
128 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                        30:42
129 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                              30:50
130 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               30:54
131 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          30:56
132 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha                             31:44
133 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr                                       31:47
134 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol
135 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar                31:53
136 Michael Valgren Andersen (Den) Team Tinkoff-Saxo                 31:57
137 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                               31:59
138 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr                                      32:24
139 Frederik Willems (Bel) Lotto-Belisol                             32:28
140 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura                        32:30
141 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              32:41
142 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 33:24
143 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits.                  34:24
144 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               34:41
145 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin-Sharp                           34:54
146 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp-Endura                          35:25
147 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar                                35:27
148 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            35:35
149 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                              36:14
150 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          36:51
151 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp-Endura                             37:02
152 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp-Endura                           38:22
153 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp                                    40:23
154 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                   40:32
155 Danny Pate (USA) Team Sky                                        41:02
156 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro                                 41:10
157 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar                                   47:19
158 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             52:27
159 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                            01:07:29

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: