Jakub Kaczmarek drugi w Vuelta a Navarra 2014

Jakub Kaczmarek zajął drugie miejsce w hiszpańskim wyścigu Vuelta a Navarra.

Polski zawodnik, reprezentujący barwy hiszpańskiej grupy Telcom Gimex, w dwudniowej imprezie wywalczył drugie miejsce, ulegając jedynie Hiszpanowi Antonio Pedrero (Lizarte).

Kaczmarek wczoraj finiszował na trzecim miejscu, przyjeżdżając do mety z Pedrero i Arnau Sole ze sporą przewagą nad rywalami. Dziś, na etapie do Pampeluny, kolarze mierzyli się z siedmioma podjazdami. Triumfował Hiszpan Fran Garcia, na finiszu wyprzedzając Kaczmarka i Pedrero. Polak zajął także pierwsze miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Na pierwszym etapie odjechałem z 7 zawodnikami na 40 kilometrów przed metą. 20 kilometrów przed finiszem odskoczyliśmy z zawodnikiem z Lizarte, a chwilę potem dojechał do nas jeszcze jeden kolarz z Caja Rural. Zaatakowałem kilometr przed metą, ale doścignęli mnie 100 metrów przed kreską i finiszowałem na 3. miejscu

– relacjonował w rozmowie z rowery.org.

Czułem się dobrze, niewiele zabrakło do wygrania wyścigu

– podsumowywał Kaczmarek, który sklasyfikowany został w czasie zwycięzcy.

Na 11. miejscu etap ukończył Piotr Brożyna (Telcom Gimex), w klasyfikacji końcowej plasując się na 19. miejscu.

Dla wychowanka KTK Kalisz to już kolejny dobry rezultat w tym miesiącu. Na początku maja wystartował w klubowym wyścigu Vuelta al Bidasoa. Na pierwszych dwóch odcinkach przyjeżdżał w czołówce – odpowiednio na 9. i 11. miejscu, na czołowe pozycje przesuwając się trzeciego dnia, gdy na kresce zajął 4. miejsce. Ostatniego dnia 20-latek uległ już tylko Francuzowi Loicowi Chetoutowi, który triumfował w klasyfikacji generalnej imprezy.

Młody Polak uplasował się na trzeciej pozycji, 21 sekund za zwycięskim przedstawicielem kraju win i sera.

Ponadto, w ubiegłym tygodniu Kaczmarek startował w wyścigu Volta Castello, drugi etap kończąc na trzecie miejscu, trzeci na siódmym, a w klasyfikacji generalnej plasując się na 6. pozycji.

To nie pierwsze sukcesy 20-latka na Półwyspie Iberyjskim – w pierwszej części sezonu dobrze radził sobie w Pucharze Hiszpanii U-23 (którego był przez pewien czas liderem) oraz w Kraju Basków, zajmując 3. miejsce w Lehendakari de Laukiz.