Wyścig Pokoju U-23 2014: Sam Spokes pieczętuje zwycięstwo, Bartosz Warchoł trzeci

Samuel Spokes (Etixx) triumfował na mecie trzeciego odcinka młodzieżowej edycji Wyścigu Pokoju i tym samym przypieczętował swój sukces w klasyfikacji końcowej czeskiej imprezy.

Prowadzący po wczorajszym triumfie na górskim etapie Spokes na finiszu pokonał dziś Belga Brama van Broeckhovena (VL Technics-Abutriek) i Enrica Masa (Specialized Fundacion).

Kolarz ekipy stanowiącej zaplecze Omega Pharma-Quick Step wykorzystał pracę kolegów, którzy na trudnym, usianym podjazdami etapie, trzymali go z dala od kłopotów i na ostatnim kilometrze dogonili uciekającą dwójkę - Taylora Eisenharta (BMC) oraz Kennetha van Rooy'a (Lotto Belisol U23).

W klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian - drugą pozycję utrzymał van Broeckhoven, a trzecią Bartosz Warchoł (Reprezentacja Polski).

fot. Etixx

Wyniki 3. etapu Wyścigu Pokoju U-23 2014 (2.2U), Jesenik - Jesenik (160 km):

1. Samuel Spokes (Etixx)                                     04:04:12
2. Bram van Broeckhoven (VL Technics-Abutriek)
3. Enric Mas (Specialized - Fundacion)
4. Dries van Gestel (Lotto Belisol U23)
5. Luka Pibernik (Radenska Kuota)
6. Alexey Vermeulen (BMC Development Team)
7. Bartosz Warchoł (Reprezentacja Polski)
8. Robert Power (Reprezentacja Australii)                       00:05
9. Michael Boros (Czech Cyclocross Team)                        00:08
10. Patryk Stosz (Reprezentacja Polski)                         00:11
...
47. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author)                 05:48
63. Piotr Jaromin (Reprezentacja Polski)                        17:35
DNF Wojciech Sykała (Reprezentacja Polski)
DNF Bartosz Zając (Reprezentacja Polski)
DNF Tomasz Mickiewicz (Reprezentacja Polski)

Klasyfikacja końcowa:

1. Samuel Spokes (Etixx)                                      9:29:34
2. Bram van Broeckhoven (VL Technics-Abutriek)                  00:12
3. Bartosz Warchoł (Reprezentacja Polski)                       00:47
4. Enric Mas (Specialized - Fundacion)                          00:51
5. Dries van Gestel (Lotto Belisol U23)
 00:52
6. Alexey Vermeulen (BMC Development Team) 00:55
7. Michael Boros (Czech Cyclocross Team)                        01:03
8. Robert Power (Reprezentacja Australii)                       01:06
9. Tomas Koudela (Gebruder Weiss Oberndornfer)                  01:08
10. Luka Pibernik (Radenska Kuota)                              01:15
...
23. Patryk Stosz (Reprezentacja Polski)                         03:17
38. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author)                 07:34
59. Piotr Jaromin (Reprezentacja Polski)                        23:10
DNF Wojciech Sykała (Reprezentacja Polski)
DNF Bartosz Zając (Reprezentacja Polski)
DNF Tomasz Mickiewicz (Reprezentacja Polski)

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: