Sergio Henao ma za sobą ostatnie testy

Zespół Sky potwierdził, że Sergio Henao wrócił do Europy po kilku tygodniach spędzonych na wysokości u siebie w domu. Kolumbijczyk ma szansę na powrót do ścigania w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

26-letni kolarz w połowie marca został zawieszony po wewnętrznej kontroli antydopingowej zespołu. Sky odesłała kolarza do domu, gdzie został poddany "kompleksowej ocenie naukowej", która ma wyjaśnić czy na odbiegające od normy parametry krwi Henao wpływ mają wysokogórskie treningi.

Po sześciotygodniowej kompleksowej ocenie naukowej w górach Kolumbii, Sergio Henao został poddany końcowym testom na poziomie morza w Nicei

- informuje zespół Sky

W ciągu najbliższych dwóch tygodni niezależni eksperci dokonają analizy zebranych wyników i przygotują raport końcowy. Wszystkie dane i wyniki programów badawczych zostaną udostępnione WADA, UCI i CADF.

Grupa dodała, że na wszelki wypadek Henao został dopisany do składu Sky na Criterium du Dauphine i Tour de Suisse. Jeżeli raport wyjaśni naukowo anomalie w organizmie zawodnika, wówczas ten wystartuje w jednym z tych dwóch wyścigów przygotowujących do Tour de France.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: