Amgen Tour of California 2014: etap 8

Sir Bradley Wiggins (Sky) został zwycięzcą 9. edycji Tour of California. Ostatni etap padł łupem Marka Cavendisha.

Sprinter grupy Omega Pharma-Quick Step na finiszu z peletonu nieznacznie wyprzedził Johna Degenkolba (Giant-Shimano). Trzecie miejsce wywalczył Peter Sagan (Cannondale).

74. wyścig ukończył Maciej Bodnar (Cannondale).

fot. Team Sky

Wyniki 8. etapu Amgen Tour of California 2014 (2.HC), Thousand Oaks (135,2 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team   2:53:50
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  3 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  4 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
  5 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  6 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
  7 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team
  8 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
  9 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
 10 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 11 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 12 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
 13 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman
 14 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 15 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 16 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 17 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 18 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 20 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 21 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 22 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura
 23 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
 24 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
 25 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 26 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team
 27 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano
 28 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 29 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 30 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 31 Danny Pate (USA) Team Sky
 32 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 33 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 34 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 35 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 36 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman
 37 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
 38 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 39 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 40 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
 41 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 42 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
 43 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 44 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman
 45 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
 46 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
 47 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 48 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 49 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 50 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 51 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman
 52 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
 53 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 54 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 55 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 56 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 57 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 58 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                                  12
 59 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 60 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro Cycling Team
 61 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 62 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman                      13
 63 Christian Knees (Ger) Team Sky
 64 Ian Boswell (USA) Team Sky
 65 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 66 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
 67 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                                17
 68 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 69 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                             20
 70 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin        24
 71 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
 72 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 73 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 74 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team          30
 75 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura                    33
 76 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                         42
 77 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                     59
 78 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team        02:28
 79 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 05:12
 80 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                          08:58
 81 George Bennett (NZl) Cannondale                                  09:25
 82 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        11:53
 83 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman
 84 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis           13:06
 85 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       14:07
 86 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 87 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 88 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
 89 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 90 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 91 Edward King (USA) Cannondale
 92 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 93 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 94 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 95 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 96 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 97 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 98 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 99 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
100 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
101 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
DNF Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
DNF Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
DNF John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
DNF Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
DNF Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
DNF Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman
DNF Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
DNF Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
DNF Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
DNF Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
DNF Juan Jose Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman

Klasyfikacja końcowa

  1 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                28:22:05
  2 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  00:30
  3 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         01:48
  4 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura                           02:02
  5 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 02:14
  6 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              02:30
  7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 02:39
  8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    03:01
  9 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   03:05
 10 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura              03:06
 11 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            03:19
 12 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 03:45
 13 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         03:57
 14 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp                                 04:27
 15 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano                            04:51
 16 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman                       07:30
 17 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                 08:00
 18 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                         08:23
 19 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman                09:28
 20 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team     09:59
 21 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 10:07
 22 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro Cycling Team                      11:10
 23 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  11:20
 24 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team                  12:40
 25 George Bennett (NZl) Cannondale                                  13:48
 26 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           16:16
 27 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              16:48
 28 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman                   18:34
 29 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            19:48
 30 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               19:55
 31 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team                20:11
 32 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step Cy     20:19
 33 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  20:45
 34 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  28:55
 35 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       29:20
 36 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                 30:15
 37 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura                     31:11
 38 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               31:18
 39 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              32:03
 40 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Tea     32:54
 41 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin     34:07
 42 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman                   36:19
 43 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             36:43
 44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          37:12
 45 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                    37:26
 46 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          38:00
 47 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         38:17
 48 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman                   38:46
 49 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   39:34
 50 Danny Pate (USA) Team Sky                                        39:51
 51 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             40:11
 52 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         40:25
 53 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                    41:37
 54 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team                    42:34
 55 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     43:49
 56 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      44:20
 57 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura                     45:05
 58 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 45:16
 59 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                         46:12
 60 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        46:55
 61 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                          47:28
 62 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          48:35
 63 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  49:56
 64 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura                        50:29
 65 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura                 52:45
 66 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     53:00
 67 Edward King (USA) Cannondale                                     54:24
 68 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              54:29
 69 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       54:55
 70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            55:27
 71 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               57:27
 72 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       58:08
 73 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional   01:00:00
 74 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                01:00:56
 75 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team             01:01:19
 76 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      01:02:04
 77 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis        01:02:17
 78 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team   01:03:07
 79 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:04:33
 80 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura                       01:04:57
 81 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team    01:07:22
 82 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                           01:08:13
 83 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team    01:08:33
 84 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   01:09:08
 85 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                   01:09:31
 86 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        01:09:47
 87 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      01:11:16
 88 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                    01:11:20
 89 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team     01:12:06
 90 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    01:15:18
 91 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                       01:16:35
 92 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                     01:17:09
 93 Alex Howes (USA) Garmin Sharp                                 01:17:11
 94 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                    01:17:48
 95 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                             01:17:49
 96 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                     01:22:49
 97 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                            01:24:12
 98 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team   01:25:32
 99 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                      01:26:00
100 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                   01:30:30
101 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                 01:40:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: