Giro d'Italia 2014: etap 9: Pieter Weening przed Davide Malacarne

Pieter Weening (Orica-GreenEdge) zameldował się pierwszy na mecie dziewiątego etapu Giro d'Italia. 33-letni Holender po wspinaczce na Passo del Lupo wyprzedził towarzysza ucieczki Davide Malacarne (Europcar).

Liderem wyścigu pozostał Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing). Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) nadal 3.

Na Półwysep Apeniński w końcu wróciła prawdziwa wiosna, a wraz z nią chęć do ścigania. Od samego startu ponawiano liczne akcje zaczepne, co pomogło przez pierwszą godzinę przejechać 47 kilometrów. Złego policjanta grała ekipa Sky, konsekwentnie likwidując podejmowane próby, dopiero na 49 kilometrze oderwała się grupa w składzie Julien Berard (Ag2r), Enrico Barbin (Bardiani), Marco Bandiera (Androni Giocatolli), Jackson Rodriguez (Androni Giocatolli), David Tanner (Belkin), Oscar Gatto (Cannondale), Leonardo Duque (Colombia), Matteo Bono (Lampre-Merida), Jonathan Monsalve (Neri Sottoli), Tosh Van der Sande (Lotto), Salvatore Puccio (Sky), Eduard Vorganov (Katusha), Pieter Weening (Orica) i Davide Malacarne (Europcar).

W połowie dystansu uciekinierzy ze znacznymi startami w klasyfikacji generalnej wypracowali różnicę wynosząca 6 minut i nadal ją powiększali do maksimum 8:05 przed pierwszym z trzech podjazdów Sant'Antonio (kat. 3; 123,5 km; 13,2 km; 3,8%, max. 9%). Peleton prowadzony przez kolarzy BMC Racing zmniejszył na zboczu straty do 6:19. Z dalszej jazdy zrezygnował Steven Kruijswijk (Belkin).

Tempo wyraźnie wzrosło. Po defekcie na Rocchetta Sandri (kat. 4; 148,4 km; 4,5 km; 6,2%, max. 11%) kłopoty miał Fabio Aru (Astana), ale utalentowanego Włocha do peletonu szybko doholowała czwórka kolegów. Z przodu zaatakował Tanner, zyskując raptem 5 sekund nad kolegami z ucieczki, gdy mijaj górską premię. Peleton notował tam stratę wynoszącą zaledwie 3:19.

Z czołówki skontrował Weening, do którego na początku końcowej wspinaczki na Passo del Lupo (kat. 2; 16,5 km; 5,5%, max. 13%) dojechał Malacarne. Różnica znów zbliżyła się do 4 minut, co oznaczało, że akcje ucieczki stoją bardzo wysoko.

W zasadniczej grupie na czele pojawili się kolarze Tiinkoff-Saxo. Po uporaniu się z najtrudniejszym odcinkiem, którego nachylenia sięgało 13%, dwójce do obrony pozostały 2 minuty. Z tego punktu do mety pozostały 4 znacznie łatwiejsze kilometry.

Z grupy lidera na najtrudniejszym fragmencie zaatakował Domenico Pozzovivo (Ag2r). Włoch zdobył 40 sekund nad ponad 20-osobową grupą Evansa. Na mecie pozostało Włochowi 26 sekund, co pozwoliło mu wskoczyć na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za Rafała Majkę.

Niespełna minutę wcześniej finiszowali Malacarne z Weeningiem Doświadczony zawodnik Orica ustawił się na tylnym kole Włocha, a następnie wyszedł zwycięsko ze sprinterskiego pojedynku.

fot. Lapresse

Wyniki 9. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Lugo - Sestola (172 km):

Miejsca polskich zawodników:
9. Rafał Majka – 1:08
55. Przemysław Niemiec – 5:05
60. Paweł Poljański – 5:45

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:10
37. Przemysław Niemiec – 14:39
40. Paweł Poljański – 17:41

  1 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                           4:25:51
  2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:42
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:08
  5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  8 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
  9 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 10 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 11 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 13 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 14 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 15 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 20 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 21 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 24 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 25 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 27 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 01:25
 28 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              01:36
 29 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 01:41
 30 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 31 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 32 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 33 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 35 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    01:46
 36 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       01:52
 37 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               02:01
 38 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             02:05
 39 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  02:20
 40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 41 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 02:35
 42 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          02:46
 43 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 44 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               02:49
 45 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 46 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           03:24
 47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    03:53
 48 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 49 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 50 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 51 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 04:27
 52 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          04:43
 53 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   05:05
 54 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 55 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 56 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       05:45
 57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 60 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 61 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 62 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 63 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              07:53
 64 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          08:07
 66 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 67 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 69 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 70 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 71 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 72 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 73 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   09:15
 74 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                10:02
 75 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 76 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 77 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 79 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 80 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 82 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                11:49
 84 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 86 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 87 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                12:37
 88 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    12:43
 89 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  12:54
 90 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              15:28
 91 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 92 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 94 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 95 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 96 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 97 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 98 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 99 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
100 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           17:53
101 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     18:17
102 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              19:35
103 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
104 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
106 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
107 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               20:56
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
110 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
111 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
112 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
113 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
114 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
115 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
117 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
118 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
119 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
120 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
121 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
122 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
123 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
124 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
125 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
126 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
127 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
128 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
129 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
130 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
131 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
132 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  21:17
133 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 21:42
134 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         22:02
135 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
136 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      22:29
138 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
139 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
140 Elia Viviani (Ita) Cannondale
141 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
143 Moreno Moser (Ita) Cannondale
144 Michel Koch (Ger) Cannondale
145 Ben Swift (GBr) Team Sky
146 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
147 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
148 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
149 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
150 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
151 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
152 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
153 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
154 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
155 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
156 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
158 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
159 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
160 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
161 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
162 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
163 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
164 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
165 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
166 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
167 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
168 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
169 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
170 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
171 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
172 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
173 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
174 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
175 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
176 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
177 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
178 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
179 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
180 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                           23:10
181 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
182 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
DNF Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro
DNS Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo

Punkty

  1 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                25 pkt.
  2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                25
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           20
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    18
  5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 16
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    14
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   12
  8 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                        10
  9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             10
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                       8
 11 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                           6
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               6
 13 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                         5
 14 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                      4
 15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                   3
 16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                    2
 17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                      2
 18 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                           1
 19 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  1

Premie górskie

Sant'Antonio - Km. 123,5
  1 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   7 pkt.
  2 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                                   4
  3 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                 2
  4 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  1

Rocchetta Sandri - Km. 148,4
  1 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                        3 pkt.
  2 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                                   2
  3 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                 1

Sestola - Km. 172
  1 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                14 pkt.
  2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                 9
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            6
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                     4
  5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  2
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     1

Drużynowo

  1 Team Europcar                                                 13:20:22
  2 AG2R La Mondiale                                                 00:09
  3 Team Sky                                                         00:35
  4 Omega Pharma - Quick-Step                                        01:28
  5 Lampre-Merida                                                    02:20
  6 Colombia                                                         02:30
  7 BMC Racing Team                                                  03:20
  8 Tinkoff-Saxo
  9 Team Katusha                                                     03:22
 10 Neri Sottoli                                                     05:05
 11 Astana Pro Team                                                  05:12
 12 Androni Giocattoli                                               05:37
 13 Lotto Belisol                                                    09:49
 14 FDJ.fr                                                           10:57
 15 Movistar Team                                                    11:45
 16 Trek Factory Racing                                              14:06
 17 Bardiani-CSF                                                     14:22
 18 Belkin Pro                                                       14:33
 19 Team Giant-Shimano                                               15:44
 20 Garmin Sharp                                                     18:14
 21 Orica GreenEdge                                                  22:46
 22 Cannondale                                                       28:25

Klasyfikacja po 9. etapie

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                             38:49:34
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:57
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:10
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        01:20
  5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             01:31
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:39
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:43
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:44
  9 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:45
 10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     01:49
 11 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:01
 12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:56
 13 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       03:03
 14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               03:41
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               03:45
 16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         04:25
 17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:30
 18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                04:36
 19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             05:36
 20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:42
 21 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       05:46
 22 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               06:35
 23 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    06:36
 24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             06:37
 25 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      07:52
 26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 08:00
 27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             08:12
 28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                08:27
 29 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           08:53
 30 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       09:48
 31 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       10:06
 32 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           10:16
 33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          11:43
 34 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    13:41
 35 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   14:05
 36 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       14:09
 37 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           14:39
 38 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          14:59
 39 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 16:28
 40 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               17:41
 41 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 18:07
 42 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           18:37
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          22:06
 44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          22:20
 45 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   23:15
 46 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             23:39
 47 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              23:46
 48 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     23:59
 49 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 24:17
 50 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             25:20
 51 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             27:38
 52 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              29:27
 53 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       30:08
 54 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    30:21
 55 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                31:01
 56 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            31:23
 57 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         31:30
 58 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     31:56
 59 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    33:08
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 33:34
 61 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       34:59
 62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       35:17
 63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 37:03
 64 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              37:36
 65 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               38:27
 66 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              38:41
 67 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        39:12
 68 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             39:13
 69 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            40:39
 70 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               41:05
 71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  41:33
 72 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                42:15
 73 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     43:10
 74 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  43:37
 75 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          43:52
 76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               44:47
 77 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                45:09
 78 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              46:42
 79 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          47:18
 80 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              47:26
 81 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             47:53
 82 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    48:16
 83 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         48:29
 84 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       48:59
 85 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         49:25
 86 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  50:59
 87 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   51:40
 88 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              52:55
 89 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  53:12
 90 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  53:18
 91 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     54:37
 92 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                55:16
 93 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                           55:52
 94 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   56:17
 95 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              56:30
 96 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               56:49
 97 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          57:13
 98 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            57:22
 99 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                57:27
100 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         57:35
101 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     57:39
102 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       58:16
103 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               58:20
104 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            58:31
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           58:42
106 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     58:45
107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           58:48
108 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
109 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 59:45
110 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           01:00:28
111 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:02:54
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           01:03:35
113 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                         01:03:40
114 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          01:03:41
115 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
116 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              01:03:48
117 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                             01:03:54
118 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        01:03:59
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                              01:05:01
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            01:06:22
121 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 01:08:10
122 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            01:08:22
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:09:04
124 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        01:09:06
125 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           01:09:17
126 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               01:09:42
127 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:10:05
128 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:10:39
129 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       01:11:12
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 01:11:15
131 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:12:38
132 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:13:27
133 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              01:13:49
134 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                01:14:05
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        01:14:23
136 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            01:15:18
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               01:16:20
138 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        01:18:13
139 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               01:18:20
140 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             01:18:22
141 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      01:18:28
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               01:18:52
143 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       01:19:40
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:19:59
145 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                      01:21:37
146 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
147 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 01:21:39
148 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:22:33
149 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                01:22:49
150 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       01:23:13
151 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   01:23:15
152 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:23:47
153 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:24:07
154 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:24:24
155 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           01:24:27
156 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      01:24:54
157 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           01:25:03
158 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:26:03
159 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:26:18
160 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                01:27:04
161 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:27:08
162 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   01:27:35
163 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 01:27:43
164 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                      01:27:44
165 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                01:27:47
166 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:28:28
167 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               01:28:41
168 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      01:28:54
169 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:29:16
170 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:29:42
171 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                         01:29:49
172 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                               01:29:53
173 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          01:31:33
174 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:34:30
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      01:38:27
176 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                             01:41:25
177 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             01:44:48
178 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         01:47:13
179 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                01:48:54
180 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             01:49:00
181 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              01:50:59

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        166 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          150
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      139
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                121
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            92
  6 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              90
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    66
  8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   60
  9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     53
 10 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                             5
 11 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                52
 12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    46
 13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 42
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 35
 15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           34
 16 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
 17 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            33
 18 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32
 19 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        30
 20 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                   28
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      27

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             47 pkt.
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
  4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    15
  7 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                14
  8 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              14
  9 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                                14
 10 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 11 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                12
 12 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  11
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           11
 14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  10
 15 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                               10
 16 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
 17 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                       9
 18 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   9
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                  7

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                38:50:44
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:29
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 00:33
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:34
  5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:35
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          10:33
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       12:59
  8 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               16:31
  9 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          21:10
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   22:05
 11 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             26:28
 12 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              28:17
 13 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    31:58
 14 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       33:49
 15 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              37:31
 16 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        38:02
 17 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            39:29
 18 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               39:55
 19 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  40:23
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               43:37
 21 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              46:16
 22 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  49:49
 23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   50:30
 24 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              51:45
 25 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                           54:42
 26 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          56:03
 27 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               57:10
 28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           57:32
 29 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:01:44
 30 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                         01:02:30
 31 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          01:02:31
 32 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:08:55
 33 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:09:29
 34 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:11:28
 35 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:12:17
 36 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                      01:20:27
 37 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:21:23
 38 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:22:37
 39 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:22:57
 40 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:23:14
 41 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:24:53
 42 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:25:08
 43 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:25:58
 44 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:27:18
 45 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:28:06
 46 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:28:32
 47 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:33:20
 48 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                             01:40:15
 49 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         01:46:03
 50 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                01:47:44
 51 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    01:51:22

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                    115:46:00
  2 AG2R La Mondiale                                                 00:56
  3 BMC Racing Team                                                  01:11
  4 Lampre-Merida                                                    10:56
  5 Tinkoff-Saxo                                                     12:08
  6 Astana Pro Team                                                  14:05
  7 Team Europcar                                                    16:40
  8 Movistar Team                                                    21:24
  9 Colombia                                                         23:22
 10 Androni Giocattoli                                               29:40
 11 Trek Factory Racing                                              34:33
 12 Team Katusha                                                     36:01
 13 Team Sky                                                         41:09
 14 FDJ.fr                                                           44:08
 15 Neri Sottoli                                                     50:37
 16 Belkin Pro                                                       51:03
 17 Lotto Belisol                                                    52:27
 18 Garmin Sharp                                                     55:03
 19 Team Giant-Shimano                                            01:03:47
 20 Bardiani-CSF                                                  01:16:40
 21 Orica GreenEdge                                               01:24:12
 22 Cannondale                                                    01:37:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: