GP Nobili Rubinetterie 2014

Simone Ponzi (Nerri Sottoli) wygrał 17. edycję GP Nobili Rubinetterie-11. Coppa Papa Carlo-6. Coppa Citta di Stresa. Włoch na finiszu pokonał swojego rodaka Cristiana Delle Stellę (Team Idea) oraz Hiszpana Francisco Ventoso (Movistar Team).

22. miejsce zajął Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Całkowicie płaska trasa w pierwszej części wyścigu i szybkie tempo, przekraczające 50 km/godz., sprawiło, że udana akcja zaczepna została zawiązana dopiero za 90 kilometrem. Z przodu znalazła się wówczas piątka w składzie: Antonio Parrinello (Androni Giocattoli), Miguel Rubiano (Colombia), Juan Pablo Valencia (Colombia), Pavel Brutt (Katusha) i David Boucher (FDJ.fr).

Uciekinierzy wypracowali ponad 3 minuty przewagi, a pościg prowadziły Orica i Neri Sottoli.

Na pierwszym z dwóch podjazdów pod Massino Visconti zaatakował Alejandro Valverde (Movistar Team). Hiszpan 50 km przed metą przeskoczył do czołowej grupy (z której wypadli Valencia i Boucher), utrzymującej w tym momencie zapas 1:20.

Druga przeprawa przez Massino Visconti pozwoliła Valverde objąć samotne prowadzenie. Około 20-osobowy pościg 21 km przed kreską tracił jednak niewiele, bo zaledwie 18 sekund.

Główna grupa urosła do ponad 50 zawodników i ta siła wchłonęła uciekiniera 8 km przed finiszem. Mocne tempo narzucane przez ekipę Bardiani nie pozwoliło już nikomu na oderwanie się od grupy. Finisz wygrał Ponzi, pokonując Cristiana Delle Stellę oraz sprinterów Movistaru - Ventoso i Lobato.

fot. Mivistar Team

Wyniki GP Nobili Rubinetterie (1.1), Suno - Stresa (187,5 km):

  1 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli                                3:59:15
  2 Christian Delle Stelle (Ita) Team Idea
  3 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
  4 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  5 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
  6 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
  8 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
  9 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 10 Fabio Chinello (Ita) Aero Zero Team
 11 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
 12 Silvio Giorni (Ita) Aero Zero Team
 13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 14 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 15 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 16 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 17 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 18 Alberto Cecchin (Ita) Marchiol Emisfero
 19 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx
 20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 21 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 22 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 23 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 24 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 25 Paolo Colonna (Ita) Bardiani-CSF
 26 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
 27 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
 28 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 29 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 30 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 31 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
 32 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea
 33 Sergei Pomoshnikov (Rus) RusVelo
 34 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 35 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 36 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 37 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 38 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 40 Sergey Klimov (Rus) RusVelo
 41 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 42 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 43 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 44 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 45 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx
 46 Alessandro Bisolti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
 47 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 48 Paolo Ciavatta (Ita) Aero Zero Team
 49 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 50 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 51 Simone Petilli (Ita) Aero Zero Team
 52 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
 53 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 54 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 55 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 56 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 57 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 58 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 59 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
 60 Simone Antonini (Ita) Marchiol Emisfero
 61 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 62 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 63 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 64 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 65 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 66 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani-CSF
 67 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 68 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 69 Angelo Pagani (Ita) Bardiani-CSF
 70 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 71 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 72 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 73 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 74 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 75 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 76 Donato De Ieso (Ita) Bardiani-CSF
 77 Mirko Tedeschi (Ita) Team Idea
 78 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       00:30
 79 Gianluca Leonardi (Ita) Aero Zero Team                           00:35
 80 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Lokosphinx                    03:41
 81 Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg
 82 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 83 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 84 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 85 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        09:32
 86 Igor Boev (Rus) RusVelo
 87 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 88 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 89 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 90 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 91 Charly Petelin (Ita) Aero Zero Team
 92 Nicolas Baldo (Fra) Team Vorarlberg
 93 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 94 Marco Tecchio (Ita) Aero Zero Team
 95 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 96 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 97 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
 98 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli                 11:32
 99 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
100 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
101 Manabu Ishibashi (Jpn) Vini-Fantini-Nippo
102 Alessandro Malaguti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
103 Gianluca Mengardo (Ita) Aero Zero Team
104 Willem Jakobus Smit (RSA) Vini-Fantini-Nippo
105 Andreas Hofer (Aut) Team Vorarlberg
106 Ricardo Pichetta (Ita) Team Idea
107 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
108 Adrien Chenaux (Swi) Team Vorarlberg
109 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
110 Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea
111 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
112 Andrei Nechita (Rom) MG Kvis - Trevigiani
113 Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis - Trevigiani
114 Gianluca Ocanha (Swi) Marchiol Emisfero
115 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
116 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
117 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
118 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx
119 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
120 Riccardo Donato (Ita) MG Kvis - Trevigiani
DNF Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
DNF Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
DNF Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
DNF Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge
DNF Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
DNF Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
DNF Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
DNF Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
DNF Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
DNF Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
DNF Jonathan Paredes (Col) Colombia
DNF Gennadiy Tatarinov (Rus) RusVelo
DNF Leonid Krasnov (Rus) RusVelo
DNF Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
DNF John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Paolo Cravanzola (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
DNF David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli
DNF Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
DNF Liam Bertazzo (Ita) MG Kvis - Trevigiani
DNF Mattia Frapporti (Ita) MG Kvis - Trevigiani
DNF Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis - Trevigiani
DNF Matteo Collodel (Ita) Team Idea
DNF Fabio Gadda (Ita) Team Idea
DNF Simone Carantoni (Ita) Team Idea
DNF Genki Yamamoto (Jpn) Vini-Fantini-Nippo
DNF Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini-Fantini-Nippo
DNF Eduard Michael Grosu (Rom) Vini-Fantini-Nippo
DNF Paolo Lunardon (Ita) Marchiol Emisfero
DNF Enea Cambianica (Swi) Marchiol Emisfero
DNF Andrea Vaccher (Ita) Marchiol Emisfero
DNF Enrico Franzoi (Ita) Marchiol Emisfero
DNF Antonio Nibali (Ita) Marchiol Emisfero
DNF Grischa Janorschke (Ger) Team Vorarlberg
DNF Fabian Schnaidt (Ger) Team Vorarlberg
DNF Christoph Springer (Ger) Team Vorarlberg
DNF Nicolas Winter (Swi) Team Vorarlberg

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: