Nokere Koerse 2014

Belg Kenny Dehaes (Lotto-Belisol) wygrał 69. edycję belgijskiego wyścigu jednodniowego. Drugi finiszował jego rodak Tom van Asbroeck (TopSport Vlaanderen-Baloise), a trzeci Francuz Nacer Bouhanni (FDJ.fr).

17. miejsce zajął Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Jego 6 kolegów i jeżdżący w Caja Rural-Seguros RGA Karol Domagalski zmagania ukończyli w peletonie. Do mety nie dojechali tylko dwaj podopieczni Piotra Wadeckiego - Piotr Gawroński i Paweł Charucki.

Do ucieczki dnia zabrało się 15 kolarzy - Jan Barta, Michael Schwarzmann (Team NetApp-Endura), Julian Alaphilippe, Iljo Keisse, Gert Steegmans (Omega Pharma-Quick Step), Tosh Van der Sande, Dennis Vanendert (Lotto-Belisol), Salvatore Puccio (Team Sky), Martijn Keizer (Belkin), Daniel Oss (BMC), Yves Lampaert (TopSport Vlaanderen-Baloise), Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Omar Fraile, Lluis Guillermo Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Jean Marc Bideau (Bretagne-Seche Environment).

Grupka kręciła z zapałem na rundach wokół Nokere, ale wypracowanie przewagi nad peletonem okazało się niemożliwe. Piętnastka po 50 kilometrach miała 1:50 zapasu, co okazało się szczytem jej możliwości. Goniący nie mieli jednak łatwo - mała przewaga utrzymywała się do ostatniego kółka.

Na finałowe 20 kilometrów wjechało już tylko 11 uciekinierów, 48 sekund przed peletonem. 13 kilometrów dalej na czele kręcili tylko Steegmans i Lampaert, a zegarek sędziego pokazywał tylko 17 sekund różnicy. Wysiłki dwójki Belgów nie zdały się na nic - peleton dogonił ich, a finał najlepiej rozegrały grupy Lotto-Belisol i TopSport Vlaanderen-Baloise, wyprowadzając na czoło swoich sprinterów. Finisz między Tomem van Asbroeckiem i Kennym Dehaesem był tak zacięty, że należało sprawdzić fotofinisz, by triumf przyznać podopiecznemu Marca Sergeanta.

fot. Lotto-Belisol

Wyniki Nokere Koerse (1.1), Ronse - Nokere (199,3 km):

  1 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                              4:21:39
  2 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  4 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
  5 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step             
  6 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura
  7 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky
  9 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty Groupe-Gobert
 10 Barry Markus (Ned) Belkin Pro             
 11 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 12 Tom Devriendt (Bel) Team 3M
 13 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 14 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 James Vanlandschoot (Bel) Wanty Groupe-Gobert
 16 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional             
 17 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 18 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
 19 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 20 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp - Endura
 21 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional             
 22 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 23 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 24 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 25 Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
 26 Danilo Napolitano (Ita) Wanty Groupe-Gobert
 27 Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini
 28 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
 29 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
 30 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 31 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp - Endura
 32 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 33 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
 34 Angelo De Clercq (Bel) Josan - To Win             
 35 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 36 Gerry Druyts (Bel) Team 3M
 37 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional             
 38 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
 39 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp - Endura
 40 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 41 Timothy Stevens (Bel) Team 3M
 42 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 43 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 44 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 45 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 46 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 47 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 48 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 49 Michel Kreder (Ned) Wanty Groupe-Gobert
 50 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
 51 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 52 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 53 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
 54 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Tea
 55 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 56 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 57 Jan Barta (Cze) Team Netapp - Endura
 58 Niels Reynvoet (Bel) Josan - To Win             
 59 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 60 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 61 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 63 Niels De Rooze (Bel) Josan - To Win             
 64 Jean-Albert Carnevali (Bel) Verandas Willems
 65 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 66 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 67 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp - Endura
 68 Benjamin Verraes (Bel) Josan - To Win             
 69 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 70 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step             
 71 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction
 72 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
 73 Mark Mcnally (GBr) An Post - Chain Reaction
 74 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 75 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 76 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 77 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 78 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional             
 79 Kevin Verwaest (Bel) Veranclassic - Doltcini
 80 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Dirk Finders (Ger) Josan - To Win             
 83 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 84 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 86 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 87 Joren Segers (Bel) Team 3M
 88 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro             
 89 Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
 90 Marc Demaar (AHo) UnitedHealthcare Professional             
 91 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 92 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 93 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 95 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 96 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
 97 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
 98 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 99 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
100 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
101 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
102 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
103 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
104 Jaap De Man (Ned) Team 3M
105 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
106 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
107 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp - Endura
108 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
109 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
110 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
111 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
112 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
113 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
114 Paul Martens (Ger) Belkin Pro             
115 Nick Wynants (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
116 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Jim Sogenzo (RSA) MTN - Qhubeka
118 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems
119 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
120 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
121 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
122 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
123 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
124 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
125 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
126 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol
127 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
128 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
129 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
130 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional             
131 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
132 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
133 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step             
134 Gregory Habeaux (Bel) Wanty Groupe-Gobert
135 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro             
136 Dries De Bondt (Bel) Josan - To Win                              01:29
137 Luke Rowe (GBr) Team Sky
138 Ian Boswell (USA) Team Sky
139 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems
140 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
141 Niels Van Dijk (Bel) Verandas Willems
142 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction
143 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                                  03:31
144 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M
145 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty Groupe-Gobert
146 Frederique Robert (Bel) Wanty Groupe-Gobert
147 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp - Endura                   05:00
148 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Professional             

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: