Handzame Classic 2014

Słoweniec Luka Mezgec (Giant-Shimano) po finiszu z peletonu wygrał 12. edycję belgijskiego wyścigu jednodniowego.

Zmagań nie ukończył żaden z kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Ściganie na trasie belgijskiej jednodniówki zaczęło się spokojnie. Pierwsze ataki nie przyniosły rezultatów i po 34 kilometrach peleton ciągle jechał razem. Do przodu rwali Tim De Clercq (TopSport Vlaanderen-Baloise), Sander Cordeel (Vastgoedservice - Golden Palace), Kevin Claeys (An Post Chainreaction) oraz Oscar Riesebeek (Metec TKH), ale nie udało im się uzyskać więcej niż pół minuty przewagi.

Peleton podzielił się na wiatrach i po 70 kilometrach na trasie goniły się cztery grupki. Na półmetku większość zawodników znalazła się w sporej grupie prowadzonej przez ekipę BMC. Nie na długo - 84 kilometry przed metą towarzystwo czerwono-czarnych koszulek najwidoczniej nie spodobało się Jackowi Bauerowi (Garmin-Sharp), który ruszył do przodu, wykorzystując swoje umiejętności jazdy na czas.

Peleton znowu popękał pod wpływem bocznego wiatru, po chwili kraksa przerzedziła jego szeregi i na czele zostało 29 zawodników. W czołówce nie było ubiegłorocznego zwycięzcy - Kenny'ego Dehaesa (Lotto-Belisol) - który został w trzeciej grupce, ponad trzy minuty za czołówką. Dwie pierwsze grupki szybko się połączyły, a 59 kilometrów przed kreską odskoczyła trójka - ponownie Declerq, tym razem w towarzystwie Alphonse Vermote'a (Vastgoedservice - Golden Palace) i Dennis Coenen (Leopard Trek Continental).

Półminutowa przewaga nie wystarczyła by dojechać do mety i na ostatnie 10 kilometrów wjechał cały peleton. Finisz należał do kolarzy Giant-Shimano, którym udało się wyprowadzić na pozycję Lukę Mezgeca.

Wyniki Handzame Classic 2014 (1.1), Bredene - Handzame (198,3 km):

  1 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                           4:26:53
  2 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro             
  3 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
  5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
  6 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  7 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
  8 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
  9 Oliver Naesen (Bel) Cibel
 10 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
 11 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team
 12 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
 13 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 14 Remco te Brake (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 15 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 16 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 17 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 18 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step             
 19 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting
 20 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 21 Walt De Winter (Bel) Verandas Willems
 22 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 23 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp - Endura
 25 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
 26 Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team
 27 Twan Castelijns (Ned) Koga             
 28 Jan-Willem van Schip (Ned) Koga             
 29 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
 30 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step             
 31 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems
 32 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 33 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 35 Jesper Asselman (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 36 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 37 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 38 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
 39 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 40 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
 41 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 42 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 43 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 44 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 45 Dennis Coenen (Bel) Leopard Development Team
 46 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 47 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction
 49 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura
 50 Lucas Liss (Ger) Team Stölting
 51 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 52 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team
 53 Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team
 54 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 55 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 56 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
 57 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 58 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 59 Brian van Goethem (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 60 Markus Eichler (Ger) Team Stölting
 61 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 62 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro             
 63 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 64 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 65 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     00:08
 67 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Conti     00:11
 68 Martijn Keizer (Ned) Belkin-Pro                                  00:12
 69 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 00:14
 70 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 72 Nick van der Lijke (Ned) Belkin-Pro                              00:16
 73 Marc Goos (Ned) Belkin-Pro             
 74 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro             
 75 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 76 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         00:25
 77 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     00:37
 78 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 79 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 80 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
 81 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                 01:00
 82 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         01:43
 83 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      02:10
 84 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 85 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
 86 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro             
 87 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
DNF Dennis van Winden (Ned) Belkin-Pro             
DNF Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
DNF Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
DNF Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli
DNF Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
DNF Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
DNF Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
DNF Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
DNF Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
DNF Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
DNF Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura
DNF Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
DNF Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
DNF Bradley Potgieter (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
DNF Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
DNF Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Kevin Van Staeyen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Te
DNF Titte Van Laer (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Alexander Cools (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Huub Duijn (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNF Floris Smeyers (Bel) Verandas Willems
DNF Jérémy Burton (Bel) Verandas Willems
DNF Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems
DNF Gilles Devillers (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Denis Flahaut (Fra) Veranclassic - Doltcini
DNF Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Kevin Verwaest (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Tom Devriendt (Bel) Team 3M
DNF Gregory Franckaert (Bel) Team 3M
DNF Sebastiaan Pot (Ned) Team 3M
DNF Timothy Stevens (Bel) Team 3M
DNF Michael Vingerling (Ned) Team 3M
DNF Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF Sjoerd van Ginneken (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF Piero Baffi (Ita) Leopard Development Team
DNF Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
DNF Florian Salzinger (Ger) Leopard Development Team
DNF Dries De Bondt (Bel) Josan - To Win             
DNF Niels De Rooze (Bel) Josan - To Win             
DNF Dirk Finders (Ger) Josan - To Win             
DNF Lars Haverals (Bel) Josan - To Win             
DNF Ian Van Sumere (Bel) Josan - To Win             
DNF Benjamin Verraes (Bel) Josan - To Win             
DNF Martynas Maniusis (Ltu) Cibel
DNF Bjorn De Decker (Bel) Cibel
DNF Kenny Goossens (Bel) Cibel
DNF Fabrice Mels (Bel) Cibel
DNF Niels Schittecatte (Bel) Cibel
DNF Mathias Van Holderbeke (Bel) Cibel
DNF Umberto Atzori (Ned) Koga             
DNF Melvin Boskamp (Ned) Koga             
DNF Wouter Haan (Ned) Koga             
DNF René Hooghiemster (Ned) Koga             
DNF Wim Stroetinga (Ned) Koga             
DNF Arne Egner (Ger) Team Stölting
DNF Tim Gebauer (Ger) Team Stölting
DNF Nils Politt (Ger) Team Stölting
DNF Luke Roberts (Aus) Team Stölting
DNF Max Walscheid (Ger) Team Stölting

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: