Omloop van het Hageland 2014: triumf Armitstead, Niewiadoma na 9. miejscu

Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) triumfowała na mecie 10. edycji Omloop van het Hageland, w finale pokonując Szwedkę Emmę Johansson (Orica-AIS). Trzecia finiszowała Francuzka Audrey Cordon (Hitec Products).

Kolejny bardzo udany występ w barwach ekipy Rabo-Liv zanotowała mistrzyni Polski orliczek - Katarzyna Niewiadoma. Polka trzymała się cały czas w czołówce, a w końcówce zdołała zająć 9. miejsce.

Na wyścig składała się 60-kilometrowa pagórkowata runda, po którym zawodniczki skierowały się na pięć mniejszych - 13-kilometrowych - kółek. Pierwsze ataki nie przynosiły większych zmian i dopiero na finałowych rundach zaczęła formować się czołowa grupa. Wśród czołowych zawodniczek jechała też Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv), po drodze wygrywając jedną z górskich premii.

Polka na ostatnich 50 kilometrach znalazła się w grupce z Emmą Johansson, Amandą Spratt (Orica AIS), Thalitą De Jong, Annemiek Van Vleuten (Rabo-Liv), Jessie Daams, Romy Kasper i Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans), Audrey Cordon i Elisą Longo Borghini (Hitec Products) oraz Sophie de Vuyst (Futurumshop Zannata).

Liderki nie były zainteresowane dojechaniem w jednej grupce, stąd co chwila następowały ataki, nasilające się szczególnie na zlokalizowanym 6 kilometrów przed kreską podjeździe.

Na ostatnich 10 kilometrach odjechać udało się Armitstead i Johansson. Bezskutecznie goniła Longo Borgini, a pozostałe zawodniczki traciły około 30 sekund. Na finiszu Brytyjka okazała się lepsza i pokonała Szwedkę, a trzecia dojechała Cordon. Niewiadoma pomogła koleżankom w walce o czołowe lokaty, ostatecznie zajmując bardzo dobre 9. miejsce.

Wyniki Omloop van het Hageland 2014 (1.2), Tielt-Winge - Tielt-Winge (126,2 km):

1. Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans)        3:15:43
2. Emma Johansson (Orica-AIS)
3. Audrey Cordon (Hitec Products)                00:04
4. Thalita De Jong (Rabo-Liv)
5. Sophie de Vuyst (Futurumshop Zannata)
6. Annemiek Van Vleuten (Rabo-Liv)
7. Jessie Daams (Boels Dolmans)
8. Amanda Spratt (Orica-AIS)                     00:07
9. Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv)               00:09
10. Elisa Longo Borghini (Hitec Products)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: