David Muntaner mistrzem świata

Zawodnik ActiveJet Team - David Muntaner, wraz ze swoim reprezentacyjnym partnerem Albertem Torresem, wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w konkurencji Madison podczas torowego czempionatu, który odbył się w kolumbijskim Cali.

Rywalizacja w ostatniej konkurencji torowych mistrzostw świata przyniosła wiele emocji. Do samego końca nie było wiadomo, która para sięgnie po medale. Wszystko za sprawą skrupulatnych sędziów, którzy już po zakończeniu wyścigu relegowali na dalsze miejsca parę z Belgii i Włoch.

Wskutek tych decyzji i fantastycznej jazdy, David Muntaner i Albert Torres z dorobkiem 18 punktów zwyciężyli zdobywając tęczową koszulkę mistrzów świata. Przypomnijmy, że przed rokiem ten sam duet wywalczył srebrny medal.

Pokazaliśmy, że będąc faworytami potrafimy wygrywać. Dla nas było jasne, że to my wygraliśmy, nie wiem czemu na mecie cieszyli się Belgowie. Długo nie musieliśmy czekać na decyzję sędziów. Dla nas to spełnienie marzeń. Wyścig był szalony i niewiele z założeń taktycznych udało się wykonać, ale najważniejsze, że wygraliśmy

- powiedział David Muntaner.

Zadowolenia ze zwycięstwa Hiszpana nie krył dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala, który podpisał przed sezonem 2014 dwuletni kontrakt z Muntanerem.

To dla Davida i naszego zespołu wielki sukces. Wierzyliśmy w to, że jest w stanie zostać mistrzem świata. Choć startowaliśmy w ostatnim czasie w wyścigu w Andaluzji, Murcji czy Almerii, to pozwoliliśmy Davidowi w pełni przygotowywać się do torowych mistrzostw świata. Wiedzieliśmy, że są one dla niego bardzo ważne, a zdobyty złoty medal jest czymś fantastycznym.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: