Vuelta a Andalucia 2014: etap 4

Holender Moreno Hofland (Belkin) został zwycięzcą czwartego etapu wyścigu. 60. edycję Vuelta a Andalucia wygrał Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

Adrian Honkisz znalazł się w dobrym towarzystwie które utworzyło ucieczkę dnia. Obok zawodnika CCC Polsat jechali Laurens Ten Dam (Belkin), Jakob Fuglsang (Astana), Linus Gerdemann (MTN), Tim Wellens (Lotto), Amets Txurruka (Caja Rural), Tom Dumoulin (Giant-Shimano), Javier Megías (Novo Nordisk) i Julian Arredondo (Trek).

Wypracowaną przewagę trudno uznać za znaczną, ponieważ sięgnęła niespełna 3 minut (70 km). Po ostatniej górskiej premii, Las Abejas (kat. 2; 102,2 km), różnica spadła do 1:40, a z ucieczki wypadł już Honkisz. Sytuację kontrolowała ekipa Movistar, pilnująca przede wszystkim Txurruki, który w klasyfikacji generalnej tracił niespełna 3 minuty.

Po zjeździe czołówka rozsypała się. Samotne prowadzenie objął Tom Dumoulin. Świetny czasowiec długo bronił swojej przewagi, ulegając dopiero niespełna 7 km przed kreską.

Na finiszu pewne zwycięstwo odniósł Hofland, a najlepszy z polskich zawodników. Paweł Franczak (ActiveJet), zajął 14. miejsce.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Andalucia (2.1), Ubrique – Fuengirola (159,8 km):

  1 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                   4:09:53
  2 Nikias Arndt (Ger) Team Giant Shimano
  3 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:01
  5 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  8 Jon Izagirre (Spa) Movistar Team
  9 Daniel Hoelgaard (Nor) ETIXX
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 11 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
 13 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 14 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 15 Łukasz Wiśniowski (Pol) ETIXX
 16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 17 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team
 19 Edwing Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 20 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
 21 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 22 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 25 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 26 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 27 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
 28 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
 29 Stephane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 30 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Marcos García (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     00:12
 32 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka
 33 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 34 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 35 Richie Porte (Aus) Team Sky
 36 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 37 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 38 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team
 39 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 40 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 41 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 42 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 43 Luis León Sánchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 44 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team
 45 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 46 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 48 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 50 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador
 51 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 53 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 54 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi
 55 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 56 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 57 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
 58 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 59 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 60 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 63 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 64 Jesús Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team
 65 Samuel Spokes (Aus) ETIXX
 66 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 67 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 68 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi
 69 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 70 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 71 Markus Hoelgaard (Nor) ETIXX
 72 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 73 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 74 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 75 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 76 Paweł Brylowski (Pol) Activejet Team                             00:24
 77 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 78 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       00:26
 79 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 80 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team
 81 Alexis Guerin (Fra) ETIXX
 82 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 83 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
 84 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         00:33
 85 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 86 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi                                      00:35
 87 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 88 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador
 89 José Herrada (Spa) Movistar Team
 90 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                          00:40
 91 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 92 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team
 93 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant Shimano
 94 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             00:43
 95 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 96 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 98 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                                00:47
 99 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team
100 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
101 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi
102 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
103 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
104 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
105 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
106 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team               00:55
107 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             00:56
108 Simon Geschke (Ger) Team Giant Shimano
109 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              01:13
110 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 01:23
111 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                    01:31
112 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 01:39
113 Mario González Salas (Spa) Activejet Team                        03:04
114 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team                    04:27
115 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador                     06:41
DNS Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
DNS Daan Olivier (Ned) Team Giant Shimano
DNS Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
DNS Tim Kerkhof (Ned) ETIXX
DNF Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Tom Veelers (Ned) Team Giant Shimano
DNF Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
DNF Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team

Klasyfikacja końcowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                        18:47:45
  2 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      00:31
  3 Luis León Sánchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 00:33
  4 Jon Izagirre (Spa) Movistar Team
  5 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              00:43
  6 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                      00:55
  7 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        01:02
  8 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                  01:06
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           01:13
 10 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 01:24
 11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    01:30
 12 Marcos García (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     01:38
 13 Sergio Pardilla Bellón (Spa) MTN - Qhubeka                       01:47
 14 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                        02:15
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               02:17
 16 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
 17 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:21
 18 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 19 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    02:28
 20 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            02:31
 21 David Arroyo (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                      02:40
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               02:47
 23 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    03:01
 24 Miguel Minguez (Spa) Euskadi                                     03:05
 25 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                03:30
 26 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team               04:28
 27 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                    05:26
 28 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       05:28
 29 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                       05:29
 30 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    06:38
 31 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
 32 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     07:11
 33 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 34 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       07:29
 35 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team                         07:48
 36 Łukasz Wiśniowski (Pol) ETIXX                                    08:05
 37 José Herrada (Spa) Movistar Team                                 08:45
 38 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         08:55
 39 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant Shimano                            09:04
 40 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              09:37
 41 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:50
 42 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 10:24
 43 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador                       10:25
 44 Rubén Plaza (Spa) Movistar Team                                  10:34
 45 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        10:50
 46 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             10:51
 47 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             11:28
 48 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         11:48
 49 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              12:05
 50 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                          12:15
 51 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                             12:26
 52 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     12:54
 53 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team                            12:56
 54 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team                            13:04
 55 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                14:02
 56 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                            14:09
 57 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team                    14:21
 58 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 14:55
 59 Edwing Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                15:25
 60 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               15:28
 61 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   15:50
 62 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     16:02
 63 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  16:17
 64 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          16:20
 65 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                     16:29
 66 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      16:35
 67 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi                                      16:45
 68 Markus Hoelgaard (Nor) ETIXX                                     16:47
 69 Simon Geschke (Ger) Team Giant Shimano                           16:51
 70 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        17:04
 71 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 72 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             17:18
 73 Paweł Brylowski (Pol) Activejet Team                             17:34
 74 Mario González Salas (Spa) Activejet Team                        17:46
 75 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team                        18:02
 76 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team                  18:33
 77 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              19:42
 78 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         20:46
 79 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team                              20:58
 80 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                             21:39
 81 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                21:40
 82 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi                                    22:05
 83 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                     22:08
 84 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                  22:18
 85 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team                 22:19
 86 Samuel Spokes (Aus) ETIXX                                        22:29
 87 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi                                      22:33
 88 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                       22:47
 89 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                                24:20
 90 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador                             24:36
 91 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        24:38
 92 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    24:39
 93 Jesús Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team                        24:58
 94 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           25:14
 95 Carlos Barbero (Spa) Euskadi                                     25:38
 96 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  25:45
 97 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           25:46
 98 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             26:08
 99 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                                26:10
100 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                26:12
101 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                          26:16
102 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi                                27:19
103 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               27:58
104 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador                        29:52
105 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team                    30:47
106 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                33:49
107 Alexis Guerin (Fra) ETIXX                                        34:33
108 Nikias Arndt (Ger) Team Giant Shimano                            35:19
109 Daniel Hoelgaard (Nor) ETIXX                                     36:00
110 Stephane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits               36:57
111 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        37:39
112 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             39:33
113 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               42:00
114 Illart Zuazubiskar (Spa) Euskadi                                 45:26
115 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador                     45:53

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: