Tour du Haut Var-matin 2014: etap 2

Francuz Amael Moinard (BMC) wygrał drugi odcinek francuskiej imprezy. 32-latek do mety dojechał z liderem wyścigu - Carlosem Betancurem (Ag2r La Mondiale), który finiszował drugi i przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej 46. edycji wyścigu.

Drugi etap był o wiele dłuższy niż pierwszy i liczył nieco ponad 200 kilometrów. W ucieczce animującej wyścig znaleźli się Johan Le Bon (FDJ.fr), Thor Hushovd (BMC), Jerome Cousin (Team Europcar), Romain Hardy i Rudy Molard (Cofidis), Florian Vachon (Bretagne - Séché Environnement), Floris Smeyers (Verandas Willems) oraz Marcel Wyss (IAM Cycling).

Ósemka śmiałków odjechała na maksymalnie pięć minut. W połowie trasy peleton prowadzony przez kolarzy IAM Cycling powoli zabrał się do odrabiania strat. Pismo nosem wyczuł stary wyga - Thor Hushovd. Norweg na 53 kilometry przed metą zdecydował się na atak i samotnie ruszył do mety. Jego przewaga nie była wielka - początkowo wahała się około 20 sekund - ale z upływem kilometrów rosła i niedźwiedziowaty kolarz ekipy BMC na ostatnie 30 kilometrów wpadł 1:45 przed kolegami z ucieczki. Peleton tracił dwie minuty więcej  i zaczął podkręcać tempo, wiedząc dobrze czym grozi odpuszczenie Hushovdta w końcówce trudnego etapu.

Prowadzenie w grupie goniącej przejęli kolarze La Pomme Marseille 13 i to oni zajęli się pogonią za byłym mistrzem świata. Hushovd bronił się dzielnie, ale uległ i do peletonu wrócił na 15 kilometrów przed metą.

Sukces goniących miał jednak spory minus. Tempo siadło, a ilość ataków rosła w zastraszającym tempie. Akcje animował Remy di Gregorio (La Pomme Marseille 13) wraz z Fabio Duarte (Colombia). Sekundowali im m.in. Igor Anton (Movistar Team), Eduardo Sepulveda (Bretagne-Seche Environment) i Nathan Earle (Team Sky).

Na ostatnich kilometrach ostatnie słowo należało jednak do lidera - Carlosa Betancura (Ag2r La Mondiale). Wczorajszy triumfator oderwał się od peletonu wraz z Amaelem Moinardem (BMC) i zdołał dowieść prowadzenie do mety. Moinard triumfował na kresce, a Betancur zadowolił się triumfem w klasyfikacji generalnej.

Trzeci finiszował młodziutki kolarz FDJ.fr - Emillien Viennet, a tuż po nim na metę wpadła grupa prowadzona przez Australijczyka Cadela Evansa (BMC).

Sylwester Szmyd (Movistar) nie ukończył wyścigu.

Wyniki 2. etapu Tour du Haut Var-matin 2014 (2.1), Draguignan - Draguignan (203,4 km):

  1 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                            5:23:30
  2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
  3 Emilien Viennet (Fra) FDJ.fr                                     00:10
  4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:12
  5 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  6 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
  8 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
  9 Mark Christian (GBr) Team Raleigh
 10 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 11 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 12 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 13 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 14 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 21 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 22 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 23 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 24 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93
 25 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 26 John Gadret (Fra) Movistar Team
 27 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 28 Rémy Di Gregorio (Fra) La Pomme Marseille
 29 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 30 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 31 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 32 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 33 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 34 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh
 35 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 36 Julien Antomarchi (Fra) La Pomme Marseille
 37 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                    00:16
 38 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  00:53
 39 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            02:47
 40 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille
 41 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 42 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 43 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 44 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 45 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 46 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 47 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
 48 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 49 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 50 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 51 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) La Pomme Marseille         03:01
 52 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 53 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93
 54 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
 55 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 56 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 57 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 59 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  03:44
 60 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 61 Corrado Lampa (Ita) Team Differdange - Losch
 62 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 63 Jean-Albert Carnevali (Bel) Verandas Willems
 64 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 65 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh
 66 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 69 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 70 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 71 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 72 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
 73 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 74 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
 75 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 76 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 77 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 78 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 79 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch                      05:57
 80 Frédéric Brun (Fra) BigMat - Auber 93
 81 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 82 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                06:44
 83 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
 84 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 85 Christian Knees (Ger) Team Sky
 86 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Walt De Winter (Bel) Verandas Willems
 88 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 89 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 90 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 91 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
 92 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 93 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 94 Ian Boswell (USA) Team Sky
 95 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille                        11:30
 96 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 97 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille
 98 Floris Smeyers (Bel) Verandas Willems
 99 Antoine Lavieu (Fra) La Pomme Marseille
100 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
101 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
103 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93
104 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             15:59
105 Niels Vandyck (Bel) Verandas Willems
DNF Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
DNF Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
DNF Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
DNF Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
DNF Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
DNF Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
DNF Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
DNF Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Justin Jules (Fra) La Pomme Marseille
DNF Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Yannis Yssaad (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Joseph Perret (GBr) Team Raleigh
DNF Liam Stones (GBr) Team Raleigh
DNF Evan Oliphant (GBr) Team Raleigh
DNF Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
DNF Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
DNF Darwin Ferney Pantoja Tobar (Col) Colombia
DNF Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
DNF Damien Garcia (Fra) Team Differdange - Losch
DNF César Bihel (Fra) Team Differdange - Losch
DNF Lubos Pelanek (Cze) Team Differdange - Losch
DNF Kevin Suarez Martinez (Bel) Team Differdange - Losch
DNF Ruben Menendez Velasco (Spa) Team Differdange - Losch
DNF George Atkins (GBr) Team Raleigh
DNS Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia

Klasyfikacja końcowa

  1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale           9:05:30
  2 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           00:12
  3 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
  4 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             00:15
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  6 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
  8 Emilien Viennet (Fra) FDJ.fr                                     00:16
  9 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  00:18
 10 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 11 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 12 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 14 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 15 John Gadret (Fra) Movistar Team
 16 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        00:21
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Mark Christian (GBr) Team Raleigh
 19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 20 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 21 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 22 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93
 23 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 24 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh
 25 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits        00:24
 26 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
 27 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 28 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 29 Rémy Di Gregorio (Fra) La Pomme Marseille
 30 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 31 Julien Antomarchi (Fra) La Pomme Marseille
 32 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 33 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 34 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                    00:28
 35 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       00:44
 36 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  01:05
 37 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team                    01:42
 38 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          02:47
 39 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    02:50
 40 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 41 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement             02:55
 42 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      02:56
 43 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            02:59
 44 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement              03:09
 45 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 03:10
 46 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) La Pomme Marseille
 47 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 48 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team                 03:11
 49 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling                              03:13
 50 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93                            03:25
 51 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     03:41
 52 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille
 53 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              03:50
 54 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 55 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     03:55
 56 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       03:56
 57 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 58 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
 59 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 61 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  04:06
 62 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    04:08
 63 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh
 64 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems                           04:11
 65 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               04:16
 66 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             04:17
 67 Corrado Lampa (Ita) Team Differdange - Losch                     04:20
 68 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                04:59
 69 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             05:10
 70 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           05:14
 71 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 72 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 73 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        05:30
 74 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 75 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         05:59
 76 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           06:00
 77 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                     06:51
 78 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   06:56
 79 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 80 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch                      07:07
 81 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                07:19
 82 Frédéric Brun (Fra) BigMat - Auber 93                            07:23
 83 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             07:33
 84 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               07:38
 85 Ian Boswell (USA) Team Sky
 86 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling                                 08:10
 87 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 88 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          08:14
 89 Jean-Albert Carnevali (Bel) Verandas Willems                     11:03
 90 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        11:42
 91 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 92 Antoine Lavieu (Fra) La Pomme Marseille                          11:57
 93 Floris Smeyers (Bel) Verandas Willems                            12:24
 94 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93
 95 Jonathan Paredes (Col) Colombia                                  12:47
 96 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole                    12:56
 97 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille                      13:50
 98 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky                                     14:03
 99 Walt De Winter (Bel) Verandas Willems
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         15:47
101 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
102 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             16:11
103 Niels Vandyck (Bel) Verandas Willems                             16:53
104 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille                        20:33
105 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         25:12

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: