Omega Pharma-Quick Step przed belgijskim otwarciem sezonu

Miniony weekend zakończył wstępną część sezonu, podprowadzającego pod wiosenną kampanię północnych klasyków. Jej początkiem będą dwie belgijskie półklasyki, w sobotę Omloop Het Nieuwsblad (1.HC) oraz w niedzielę Kuurne-Bruxelles-Kuurne (1.1).

W przeciwieństwie do lat poprzednich grupa Omega Pharma-Quick Step zrezygnowała ze wspólnych treningów na trasie Omloop.

Nie zaszły tam żadne zmiany w porównaniu z zeszłym rokiem

- wyjaśnił dyrektor sportowy belgijskiej grupy Wilfried Peeters.

W czwartek na trasę wybiera się Niki Terpstra, być może pojawi się również Matteo Trentin, ale trening całym składem wraz z zapleczem w tym roku nie jest przewidziany. Dwa dni po przełajowych mistrzostwach świata Tom Boonen i Zdenek Stybar przejechali po odcinkach Ronde van Vlaanderen, które w kluczowych punktach pokrywają się z Omloop. Nasi zawodnicy nie są nowicjuszami i zdążyli już świetnie poznać podjazdy i fragmenty brukowane. Poza tym duża część składu dopiero co opuściła Oman, dlatego nie chcemy ich nadmiernie obciążać.

Liderem OPQS na sobotni wyścig będzie powracający do formy Tom Boonen, któremu co ciekawe w przebogatej kolekcji wiosennych skalpów nadal brakuje tego z Omloop Het Nieuwsblad. W niedzielnym Kuurne-Bruxelles-Kuurne zabraknie natomiast ostatniego zwycięzcy Marka Cavnedisha. Brytyjczyk wygrał tam w 2012 roku. W minionym sezonie z powodu zimowych warunków wyścig został odwołany.

Nasz skład jest wystarczająco szeroki, aby o zwycięstwo powalczyć również w Zachodniej Flandrii

- dodał Peeters.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: