Tour of Oman 2014: etap 2

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał drugi etap wyścigu. 26-letni Norweg na finiszu z peletonu pokonał nowego lidera Leigha Howarda (Orica GreenEdge) i Toma Boonena (Omega Pharma - Quick-Step).

Na trasie uciekała trójka harcowników: Preben Van Hecke (TopSport Vlaanderen-Baloise), Paolo Colonna (Bardiani CSF) i Aldo Ino Ilesic (Unitedhealthcare).

Peleton odpuścił akcję na niemal 8 minut (35 km), ale sytuacja znajdowała się pod pełną kontrolą. Pracowały ekipy Lotto-Belisol, Omega Pharma-QuickStep i Tinkoff-Saxo.

Ucieczka została doścignięta 10 km przed finiszem. Tam Kristoff wyprzedził Howarda. Australijczyk po raz drugi wywalczył drugie miejsce, a za sprawą zgromadzonych bonifikat objął prowadzenie w wyścigu.

W peletonie, na 108. pozycji przyjechał Bartosz Huzarski (NetApp).

Wyniki 2. etapu Tour of Oman (2.HC), Al Bustan - Quriyat (139 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                          3:12:01
  2 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
  3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  4 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
  5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  6 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  7 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
  9 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 10 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
 11 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Ben Swift (GBr) Team Sky
 13 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
 14 Peter Sagan (Svk) Cannondale
 15 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 16 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 17 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF
 18 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 19 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 20 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 21 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 23 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 24 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 25 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
 26 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 29 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 30 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 31 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 32 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 33 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 34 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp - Endura
 35 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 36 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 38 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 39 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 41 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 42 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 43 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 44 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 45 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 46 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 48 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 49 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 51 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
 52 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 53 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp - Endura
 54 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 55 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 56 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 57 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 58 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 60 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 64 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 65 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 66 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 67 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 68 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 69 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 70 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
 71 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 72 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 73 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 74 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 76 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 77 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 78 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 79 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 80 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 81 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 82 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 83 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 84 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 85 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 87 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
 88 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
 89 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 90 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 91 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 92 Marc de Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 93 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 94 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
 95 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 97 Leopold Konig (Cze) Team NetApp - Endura
 98 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 99 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
100 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
101 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
102 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
103 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
104 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
105 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
106 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
108 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
109 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
110 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
111 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
112 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
113 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
114 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
115 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
116 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
117 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
118 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
119 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
121 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
122 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
123 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
124 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
125 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
126 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
127 Michel Koch (Ger) Cannondale
128 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
129 Danny Pate (USA) Team Sky
130 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
131 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       00:13
132 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                               00:15
133 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              00:24
134 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team     00:28
135 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                            00:53
136 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                01:26
137 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional Cycling      02:05
138 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                02:34
139 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
140 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
141 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
142 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   03:31

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                             7:15:20
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            00:02
  3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
  4 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team          00:08
  6 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  7 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
  8 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   00:09
  9 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol                                00:11
 10 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 11 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 12 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      00:12
 13 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 16 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 17 Ben Swift (GBr) Team Sky
 18 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF
 19 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Peter Sagan (Svk) Cannondale
 21 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
 22 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 23 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 24 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 28 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 30 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 31 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 32 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 33 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 34 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 36 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 38 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
 39 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 40 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 41 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 42 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 44 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 45 Robert Gesink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 46 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 47 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 48 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 49 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 50 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 52 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 53 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 54 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 55 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp - Endura
 56 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 57 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 58 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 59 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
 60 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 61 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 62 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 64 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
 65 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 66 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 67 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 68 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 69 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 70 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 71 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 72 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
 73 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 74 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 75 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 76 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 77 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 78 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 79 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 81 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 82 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Marc de Maar (AHo) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 84 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 85 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 86 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 87 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 88 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp - Endura
 89 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 90 Leopold Konig (Cze) Team NetApp - Endura
 91 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 92 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
 93 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 94 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 95 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 96 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 99 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
100 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
101 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
102 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
103 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
104 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
105 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura
106 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
107 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
108 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
109 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
110 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
111 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
112 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
113 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
114 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
115 Michel Koch (Ger) Cannondale
116 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
117 Danny Pate (USA) Team Sky
118 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       00:22
119 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      00:27
120 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
121 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
122 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
123 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     00:31
124 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              00:36
125 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team     00:40
126 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional Cycling     00:41
127 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           00:43
128 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     00:47
129 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                      01:02
130 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
131 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
132 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
133 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                            01:20
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         01:30
135 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                01:53
136 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                             02:28
137 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional Cycling      02:31
138 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                02:46
139 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
140 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
141 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team                      03:01
142 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   03:43

fot. Katusha

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: