Trofeo Platja de Muro: Pech Ezquerry

Jesus Ezquerra był najlepszym zawodnikiem ActiveJet Team podczas ostatniego wyścigu cyklu Challenge Mallorca. Hiszpan zajął 48. miejsce. Zwyciężył Belg Gianni Meersman z Omegi Pharma Quick Step.

Przed wyścigiem najbardziej prawdopodobnym scenariuszem był finisz z nieco uszczuplonego peletonu. Tak się jednak nie stało, gdyż od początku ściganie było bardzo szybkie. Na podjazdach próbowały tworzyć się odjazdy, ale peleton nie chciał odpuścić dużej 14 osobowej grupy, która w pewnym momencie znalazła się na czele.

Tempo dyktował przede wszystkim zespół Sky, a peleton zmniejszał się z kilometra na kilometr. Podczas ostatnich dwóch odjazdów główna grupa, która liczyła około 80 kolarzy została rozerwana na pół. Pech na zjeździe dopadł Jesusa Ezquerrę, przed którym wywróciła się dwójka kolarzy. Hiszpan w tym momencie stracił kontakt z czołówką i dla niego wyścig się skończył.

Cały dzisiejszy dzień czułem się dobrze. Tempo pod górę było bardzo mocne, ale nie szalone. Podczas ostatniego podjazdu wjechałem w głównej grupie, ale na szybkim zjeździe wywróciło się dwóch kolarzy, którzy przerwali czołówkę, a ja niestety znalazłem się z tyłu. Pech. Gdyby nie ten incydent z pewnością przyjechałbym w czołówce i byłaby szansa na dobry wynik

- powiedział Ezquerra.

Ostatecznie doszło do finiszu z małej grupki, a najlepszy okazał się Meersman przy dużym udziale dwójki Polaków z jego ekipy: Gołasia i Kwiatkowskiego.

Z przebiegu całego Challenge Mallorca zadowolony był dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

To była dla nas dobra lekcja kolarstwa na najwyższym poziomie. Wyróżnieniem dla nas był start w tak świetnie obsadzonym wyścigu i myślę, że nie wypadliśmy najgorzej. W kilku momentach zabrakło nam trochę szczęścia, ale takie jest kolarstwo. Dużo pracy przed nami, ale każdemu z nas taki wyścig był potrzebny. Nasi zawodnicy zobaczyli, w którym miejscu są i ile im brakuje do najlepszych. Dzięki takim startom jesteśmy w stanie powoli podnosić swój poziom i stawać się coraz to lepszą grupą. Dziękuję chłopakom za to, że się starali i nie przejechali wyścigu anonimowo.

Następnym startem grupy ActiveJet Team będzie hiszpańska etapówka Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (19-23 luty).

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: