Tour of Qatar 2014: etap 5

André Greipel (Lotto Belisol) wygrał piąty etap wyścigu. Niemiecki sprinter na ostatnich metrach pokonał Litwina Aidisa Kruopisa (Orica GreenEdge) i Holendra Theo Bosa (Belkin).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Holender Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step).

Historię przedostatniego odcinka zapisywała ucieczka w składzie Stijn Devolder (Trek), Patrick Gretsch (AG2R), Vladimir Isaychev (Katusha) i Daniel Schorn (Netapp). Czwórka zyskała niemal 7 minut przewagi, z której pozostały 2 minuty, gdy do mety było 20 km.

Sytuację na trasie kontrolowała ekipa Omega Pharma, a pod koniec pościg wszczęli kolarze Lotto-Belisol. Na tyle skutecznie, że 7 km przed finiszem harcownicy zostali wchłonięci.

Rozprowadzony Greipel tym razem nie dał się przechytrzyć na ostatnich metrach. Wygrał bardzo wyraźnie, czym powetował sobie wczorajszą porażkę z Tomem Boonenem (Omega Pharma).

Wyniki 5. etapu Tour of Qatar (2.HC); Al Zubara Fort - Madinat ash-Shamal (159 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                              3:48:53
  2 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge
  3 Théo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
  4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
  5 Matteo Pelucchi (Swi) IAM Cycling
  6 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
  7 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
  8 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  9 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 10 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 11 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF
 12 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 13 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 14 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
 15 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 17 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 19 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 20 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     00:05
 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 22 Pieter Van Speybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
 24 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 25 Marco Coledan (Ita) Bardiani CSF
 26 Kenneth Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 27 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 28 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 29 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 30 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         00:10
 31 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 32 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 33 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 35 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 36 Kristof Goddaert (Bel) IAM Cycling
 37 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 39 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 41 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 42 Alexandr Pliuschin (Mda) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 43 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 44 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
 45 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 46 Alexei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 47 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 48 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 49 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 50 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 52 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       00:19
 53 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 54 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 55 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 56 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 57 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 58 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team              00:27
 59 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 60 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                          00:30
 62 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      00:31
 63 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 64 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 65 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 66 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 67 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 68 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
 69 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
 70 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 72 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
 73 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 74 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
 75 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 76 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 77 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 78 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 79 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 80 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  00:45
 81 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 82 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 83 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team               00:48
 84 Oscar Pujol (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 85 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          00:49
 86 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
 87 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 88 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
 89 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            00:52
 90 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 91 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
 92 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura
 93 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  01:05
 94 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura                             01:13
 95 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 96 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     01:18
 97 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 98 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 99 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
100 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
101 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
102 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
103 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
104 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
106 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
107 Danny Pate (USA) Team Sky
108 Christian Knees (Ger) Team Sky
109 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
110 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
111 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
112 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
113 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
114 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
116 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
117 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
118 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
119 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
120 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
121 Michel Koch (Ger) Cannondale
122 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
123 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
124 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
125 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
126 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
127 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
128 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
129 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
130 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
131 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
132 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
133 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                             01:45
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
135 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              00:10
136 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                            02:00
137 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             00:10
138 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
139 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
140 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 02:57
141 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
142 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             03:53
143 Maher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
144 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
145 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
146 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
147 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
DNS Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team    13:08:31
  2 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team          00:17
  3 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol                             00:20
  4 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                      00:37
  5 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                00:48
  6 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                               00:56
  7 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     00:57
  8 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     01:05
  9 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         01:18
 10 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                                01:23
 11 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo                                 01:31
 12 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team        01:32
 13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           01:33
 14 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      01:35
 15 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              01:46
 16 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       01:53
 17 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              01:54
 18 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                           01:59
 19 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 20 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge                              02:01
 21 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              02:05
 22 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 23 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                02:07
 24 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 25 Pieter Van Speybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise        02:30
 26 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          03:00
 27 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 03:11
 28 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             03:21
 29 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         03:32
 30 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha                                 03:35
 31 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          03:42
 32 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      03:49
 33 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team                      03:53
 34 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura                             04:01
 35 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura                      04:05
 36 Kristof Goddaert (Bel) IAM Cycling                               04:11
 37 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky                                     04:13
 38 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                      04:14
 39 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                          04:18
 40 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            04:20
 41 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                04:33
 42 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                04:37
 43 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           04:40
 44 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                    05:00
 45 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         05:48
 46 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            06:00
 47 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                                 06:24
 48 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                          08:20
 49 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                       08:25
 50 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                        08:38
 51 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                 08:45
 52 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura                           09:06
 53 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                09:07
 55 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     09:08
 56 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            09:14
 57 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          09:19
 58 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycli     09:28
 59 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                            09:31
 60 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
 61 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                      09:41
 62 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                09:47
 63 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              10:05
 64 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             10:11
 65 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                10:25
 66 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   10:51
 67 Marco Coledan (Ita) Bardiani CSF                                 12:04
 68 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      12:16
 69 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    12:38
 70 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                               12:41
 71 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 72 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                          13:03
 73 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional Cycling     13:09
 74 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura                        13:18
 75 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF                                13:50
 76 Alexei Tsatevich (Rus) Team Katusha                              14:26
 77 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                             14:36
 78 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            15:35
 79 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                16:03
 80 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team     16:18
 81 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                              16:24
 82 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team               16:27
 83 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin     16:34
 84 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura                             16:47
 85 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       17:33
 86 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                               18:05
 87 Danny Pate (USA) Team Sky                                        18:21
 88 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                          18:29
 89 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura                   18:45
 90 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                18:52
 91 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                 18:54
 92 Matteo Pelucchi (Swi) IAM Cycling                                18:56
 93 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          19:12
 94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  19:33
 95 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling T     19:37
 96 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           19:44
 97 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     19:46
 98 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                          19:47
 99 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Skydive Dubai Pro Cycling Team       19:52
100 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             20:17
101 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                          20:22
102 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura                   20:27
103 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  20:45
104 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                      21:26
105 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           22:02
106 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             22:03
107 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       22:48
108 Théo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           22:58
109 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              23:13
110 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                23:22
111 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              23:52
112 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura                         24:48
113 Alexandr Pliuschin (Mda) Skydive Dubai Pro Cycling Team          25:29
114 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    25:50
115 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                26:04
116 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF                                  26:14
117 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team              26:25
118 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           26:33
119 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF                                 26:38
120 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                                 26:40
121 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
122 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team                26:41
123 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         26:44
124 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   26:52
125 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                        26:54
126 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   26:55
127 Kenneth Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling T     27:03
128 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                             27:15
129 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              27:24
130 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                            27:37
131 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     28:13
132 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            28:17
133 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 28:34
134 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 28:58
135 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             30:11
136 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team           32:59
137 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo                                 33:04
138 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         33:06
139 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              33:16
140 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                               33:17
141 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           33:19
142 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling                                 33:24
143 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                                 33:51
144 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Professional Cycling      34:19
145 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         34:22
146 Oscar Pujol (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team                 34:28
147 Maher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team              36:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: