Challenge Mallorca 2014: Trofeo Platja de Muro

Gianni Meersman (Omega Pharma - Quick-Step) wygrał ostatni z czterech wyścigów cyklu Challenge Mallorca. 12. miejsce zajął drużynowy kolega Belga - Michał Kwiatkowski.

Cztery górskie premie 2. kat. w środkowej części dystansu stanowiły główne przeszkody na trasie do Playa de Muro.

Peleton kręcił bardzo czujnie, nie pozwalając wypracować przewagi większej niż nieco ponad minutę 11-osobowej grupie, w której m. in. znaleźli się Igor Anton (Movistar), Jurgen Van den Broeck (Lotto), Serge Pauwels (Omega Pharma) i Tiago Machado (NetApp). Po minięciu podjazdów, 38 km przed metą, akcja stała się jedynie wspomnieniem.

Krótko po tym powstała 45-osobowa czołowa grupa, która szybko zyskała minutę zapasu. Na ostatnim odcinku jeszcze się zmniejszyła. W grze pozostało około 25 kolarzy.

Finisz należał do Meersmana, któremu na ostatnich metrach pomagał Kwiatkowski.

Wyniki Trofeo Platja de Muro (1.1); Alcúdia - Playa de Muro (169,8 km):

  1 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - QuickStep                 3:50:07
  2 Francisco José Ventoso (Spa) Movistar Team
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  5 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  7 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
  8 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
  9 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 10 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 11 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 12 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - QuickStep
 13 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha                             00:06
 14 Miguel Minguez (Spa) Team Euskadi
 15 Romain Zingle (Fra) Cofidis
 16 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  00:08
 17 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               00:09
 18 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 19 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team
 20 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - QuickStep
 21 Chris Horner (USA) Lampre-Merida
 22 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - QuickStep
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                            00:17
 24 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                   00:32
 25 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - QuickStep
 26 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - QuickStep
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - QuickStep                00:57
 28 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 29 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 30 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             01:06
 31 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:47
 32 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 33 Tom Slagter (Ned) Garmin Sharp
 34 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         03:01
 35 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros
 36 David De La Cruz (Spa) Team Netapp - Endura
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 38 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka
 39 Egoitz Garcia (Spa) Cofidis
 40 Thomas Löfkvist (Swe) IAM Cycling
 41 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 42 Andre Cardoso (Por) Garmin Sharp
 43 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 44 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        04:39
 45 Julien Simon (Fra) Cofidis                                       09:30
 46 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura
 47 Victor Martin (Spa) Burgos-BH
 48 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 49 Igor Merino (Spa) Burgos-BH
 50 Erick Rowsell (GBr) Team Netapp - Endura
 51 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 52 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 53 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 54 Iker Camano (Spa) Team Netapp - Endura
 55 David Lopez (Spa) Team Sky
 56 Jan Barta (Cze) Team Netapp - Endura
 57 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 58 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
 59 Jesus Del Pino (Spa) Burgos-BH
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 61 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 62 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
 63 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
 64 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 65 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 66 David Belda (Spa) Burgos-BH
 67 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 68 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros
 69 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
 70 Mikel Landa (Spa) Astana Pro Team
 71 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros
 72 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 73 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 74 Jose Serpa (Col) Lampre-Merida
 75 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH
 76 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 77 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 09:36
 78 Haritz Orbe (Spa) Team Euskadi                                   15:12
 79 Carlos Barbero (Spa) Team Euskadi
 80 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 81 Pablo Lechuga (Spa) Team Euskadi
 82 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 83 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 84 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
 85 Jhoan Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge
 86 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                16:03
 87 Juan Carlos Riutort (Spa) Burgos-BH                              16:34
 88 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team
 89 Paweł Brylowski (Pol) Activejet Team
 90 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 91 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke
 92 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 93 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
 94 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 95 Javier Francisco Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros
 96 David Millar (GBr) Garmin Sharp
 97 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 98 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp - Endura
 99 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
100 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
101 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
102 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp - Endura
103 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
104 Adrien Petit (Fra) Cofidis
105 Pablo Torres (Spa) Burgos-BH
106 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
107 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  16:40
108 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
109 José Mendes (Por) Team Netapp - Endura
110 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros
111 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
112 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota                           19:31
113 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
114 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis
115 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
116 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
117 Martin Wesmann (RSA) MTN - Qhubeka
118 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
119 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
120 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
121 David Muntaner (Spa) Activejet Team
122 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team
123 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
124 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
125 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
126 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
127 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
128 Mario Gonzalez (Spa) Activejet Team
129 Benat Txoperena (Spa) Team Euskadi
130 Florian Senechal (Fra) Cofidis
131 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
132 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
133 Jon Larrinaga (Spa) Team Euskadi
134 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
135 Victor Etxebarria (Spa) Team Euskadi
136 Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
137 Jan Deutschmann (Ger) Team Kuota                                 19:36

fot. Movistar

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: