Pustynny raj dla sprinterów: Tour of Qatar

Rozpoczyna się drugi z trzech pustynnych wyścigów. Podobnie jak w przypadku Dubai Tour również w Tour of Qatar do głosu dojdą sprinterzy.

Do Kataru wybrali się m.in. Andre Greipel (Lotto Belisol), Theo Bos (Belkin) czy Lars Boom (Belkin). Zabraknie obrońcy tytułu Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step) czy Marcela Kittela (Giant Shimano), który w Dubaju wygrał trzy etapy.

W programie Tour of Qatar (kat. 2.HC) znalazło się miejsce dla jazdy na czas, która może przesądzić o losach klasyfikacji generalnej. W krótkich czasówkach oczywiście znakomicie czuje się Fabian Cancellara (Trek), chociaż „Spartakus” preferuje nieco dłuższe dystanse, czy Tom Boonen (OPQS).

Profil wyścigu bardzo mi leży

– zasugerował Boonen, który czterokrotnie triumfował w Katarze dodając do tego 20 zwycięstw etapowych.

Jego dyrektor sportowy Wilfried Peters stwierdził, że oprócz walki na czas wpływ na ostateczną konstelację w klasyfikacji generalnej będzie miał wiatr, który lubi sobie poszaleć w Katarze. Przez nawiewy na asfalt wędrują tabuny piachu.

Peleton:

Omega Pharma-Quick Step, BMC Racing, Orica GreenEdge, Tinkoff-Saxo, Sky, Cannondale, Trek, Lotto-Belisol, Ag2r, Katusha, Belkin, FDJ.fr, Astana, Bardiani CSF, IAM Cycling, Topsport Vlaanderen, United Healthcare, NetApp-Endura, Skydive Dubai

Trasa Tour of Qatar (9 – 14 luty):

1. etap: Al Wakra - Dukhan Beach, 135,5 km
2. etap: Camel Race Track - Al Khor Corniche, 160,5 km
3. etap: Lusail-Lusail, 10,9 km, indywidualna jazda na czas
4. etap: Dukhan - Mesaieed, 135 km
5. etap: Al Zubarah Fort - Madinat Al Shamal, 159 km
6. etap: Sealine Beach Resort - Doha Corniche, 113,5 km

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: