Prezentacja Ladies Tour of Qatar 2014

Trzy Polki na starcie 6. edycji Ladies Tour of Qatar

Ladies Tour of Qatar to drugi w kalendarzu kobiecy wyścig, otwierający on sezon dla najlepszych ekip żeńskiego peletonu. Start wyścigu zaplanowano na 4 lutego (wtorek), a przed peletonem cztery odcinki w pustynnym klimacie. Finał gościła będzie tradycyjnie stolica - Doha.

Impreza odbędzie się już po raz szósty, a jej głównym organizatorem jest francuska firma ASO - organizator m.in. Tour de France. Wyścig składa się z czterech odcinków, które w związku z położeniem kraju i ukształtowaniem terenu są płaskie jak stół. Ważnym czynnikiem będzie wiatr, który w poprzednich edycjach dzielił peleton na grupki. Głównym ośrodkiem ścigania będzie Ad-Dauha - stolica kraju emira al Saniego - w której zakończy się pierwszy i ostatni etap. Dwa pozostałe rozegrane zostaną na północy kraju, a trasa poprowadzi wzdłuż wód Zatoki Perskiej.

ladies tour of qatar 2014

Tytułu broni Holenderka Kirsten Wild (Argos-Shimano), która w ubiegłym roku wygrała trzy etapy. Listę startową podpisze 15 zespołów, w tym trzy reprezentacje narodowe - Francji, Włoch i Australii. Na trasie zobaczymy trzy zawodniczki z Polski - zgodnie z zapowiedziami na pustynnych szosach małego kraju nad Zatoką Perską zobaczymy Katarzynę Pawłowską (Boels Dolmans Cycling Team), Katarzynę Niewiadomą (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) oraz Małgorzatę Jasińską (Alé Cipollini).

Trasa:

Etap 1: Doha (Muzeum Sztuki Islamskiej) - Mesaieed (97 km)
Etap 2: Al Zubarah - Shamal City (112,5 km)
Etap 3: Katara (Doha) - Al Khor Corniche (93 km)
Etap 4: Sealine Beach Resort - Doha Corniche (85 km)

Pełna lista startowa dostępna jest tutaj.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: