Trzy Polki na starcie Ladies Tour of Qatar 2014

Trzy polskie zawodniczki zobaczymy na trasie jednego z pierwszych kobiecych wyścigów - Tour of Qatar. W etapówce rozgrywanej na początku lutego pojadą Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) oraz Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv Giant). Na liście startowej znajduje się także Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini).

Dla Pawłowskiej będzie to pierwszy występ w nowych barwach, a dla Niewiadomej debiut w roli zawodniczki holenderskiej ekipy. Przypomnijmy, dwukrotna mistrzyni świata w scratchu w poprzednim sezonie reprezentowała kanadyjską grupę GSD Gestion Kallisto, a Górska Mistrzyni Polski przygodę z Rabobankiem zaczynała na stażu.

Ekipa Boels Dolmas do Kataru wybiera się w składzie z Ellen van Dijk, Lizzie Armitstead, Christine Majerus, Romy Kasper i Marieke van Wanroij. Van Dijk to triumfatorka imprezy z 2011 roku, w ubiegłym sezonie zdobywczyni trzeciego miejsca.

Zespół Rabobanku pojedzie najprawdopodobniej z Lucindą Brand, Roxane Knetemann, Anną van der Breggen, Thalitą de Jong oraz Iris Slappendel. W rezerwie są Annemiek van Vleuten, druga neo-pro - Anna Knauer - oraz Pauline Ferrand-Prevot.

We włoskiej ekipie Alé Cipollini oprócz Małgorzaty Jasińskiej wystąpią m.in. Shelley Olds, Marta Tagliaferro oraz Tatiana Guderzo.

Ladies Tour of Quatar to druga po kobiecym wyścigu w Argentynie etapówka sezonu. Organizowana jest od 2009 roku, a w 2014 roku rozegrana zostanie w dniach 4-7 lutego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: