Prezentacja zespołu Movistar

W siedzibie głównej sponsora teamu Movistaru – koncernu telekomunikacyjnego – w Madrycie odbyła się prezentacja drużyny Nairo Quintana i Alejandro Valverde.

Rok temu byliśmy na podium Tour de France i Vuelta a Espana. W tym sezonie naszym głównym celem jest wygranie któregoś z Grand tourów. Zarówno Nairo, jak i Alejandro są pod względem mentalnym i fizycznym gotów, by zrealizować te cele. Obaj mogą liczyć na mocny team, który będzie im pomagać

– powiedział menadżer drużyny Eusebio Unzue.

Do Movistaru dołączyli m.in. Adriano Malori (Lampre-Merida), Igor Anton (Euskaltel) czy John Gadret (Ag2r). W kadrze znalazło się miejsce również dla młodszego brata Nairo Quintana, który w styczniu wygrał Tour de San Luis, Dayera.

W dalszym ciągu dla Movistar po raczej przeciętnym sezonie 2013 będzie jeździł Sylwester Szmyd. Kilka dni temu najbardziej doświadczony Polak w WorldTour na swojej stronie internetowej napisał, że dochodzi do siebie po kontuzji, jakiej nabawił się w grudniu.

Od dwóch dni, po pięciu tygodniach od złamania przeszedłem na krótszą ortezę, w efekcie mogłem stanąć w pedałach, hamować prawą dłonią i używać kciuka do przerzucania… Chociaż bez EPS pewnie byłoby mi ciężko. W ubiegłym tygodniu cztery dni deszczu pod rząd znów ograniczyły mój trening do rolek, a tym samym miniony tydzień był pod znakiem ciężkiej pracy, dni ćwiczeń 4-5h, a w dni dystansu pod 7h roweru. Dzień odpoczynku wykorzystałem na wizytę u biomechanika… 800km w samochodzie!

– opisywał Sylwas.

szmyd

Kadra Movistar 2014:

Igor Antón, Jonathan Castroviejo, Imanol Erviti, Iván Gutiérrez, Jesús Herrada, José Herrada, Beñat Intxausti, Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Pablo Lastras, Juan José Lobato, Javier Moreno, Rubén Plaza, José Joaquín Rojas, Enrique Sanz, Alejandro Valverde, Francisco Ventoso (Hiszpania), Eros Capecchi, Adriano Malori, Giovanni Visconti (Włochy), Dayer Quintana, Nairo Quintana (Kolumbia), Alex Dowsett (Wielka Brytania), John Gadret (Francja), Jasha Sütterlin (Niemcy), Sylwester Szmyd (Polska), Andrey Amador (Kostaryka).

Foto: www.sylwesterszmyd.pl/
Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: